Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 10:54
 
10.Uluslararası Avanos Seramik Sempozyumunda yapılan eserler sergilendi
“Sanat Duvarı Seramikleri” teması ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Avanos Seramik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASEM)’in organizasyonunda, Avanos Kaymakamlığı ve Avanos Belediyesinin katkılarıyla 2018 yılında Nevşehir, Avanos’ta gerçekleştirilen 10. Uluslararası Avanos Uygulamalı Seramik Sempozyumu (UAUSS 2018)’te yapılan eserler Avanos’ta Sanat Kordonu uygulamalarında kullanıldı.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
10.Uluslararası Avanos Seramik Sempozyumunda yapılan eserler sergilendi

 

“Sanat Duvarı Seramikleri”  teması ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Avanos Seramik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASEM)’in organizasyonunda,  Avanos Kaymakamlığı ve Avanos Belediyesinin katkılarıyla 2018 yılında Nevşehir, Avanos’ta gerçekleştirilen 10. Uluslararası Avanos Uygulamalı Seramik Sempozyumu (UAUSS 2018)’te  yapılan eserler  Avanos’ta Sanat Kordonu uygulamalarında kullanıldı.

 

İtalya, Güney Kore, Kanada, Türkiye ve bunun yanı sıra Avanos ustalarından 10 davetli seramik sanatçısı, Avanos’ta ırmak kenarı alanında dış mekân seramik pano eserlerini şekillendirdi.

 

Etkinlik kapsamında üretilen eserler, Avanos ilçesine kalıcı olarak yerleştirilerek Avanos Belediyesinin katkılarıyla ırmak kenarı yürüyüş yolunda Sanat Kordonu oluşturuldu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 10.Uluslararası, Avanos, Seramik, Sempozyumunda, yapılan, eserler, sergilendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı