4 yaşındaki Mustafa Efe’nin sesine kim kulak verecek
Haber
27 Kasım 2020 - Cuma 20:00
 
4 yaşındaki Mustafa Efe’nin sesine kim kulak verecek
Nevşehir’de Funda Aşir Özcan çiftinin 4 yaşındaki oğulları Mustafa Efe doğuştan kulak kanalı, kulak deliği ve dış kulağı olmadan dünyaya geldi.
GÜNCEL Haberi
4 yaşındaki Mustafa Efe’nin sesine kim kulak verecek

 

Nevşehir’de 4 yaşındaki Mustafa Efe doğuştan dış kulağı olmadan dünyaya geldi. Ailesinin ise minik oğullarının sağlığına kavuşması için sosyal medyadan kampanya başlatılırken minik Mustafa Efe’nin kulaklarına kavuşması için ise ABD’de ameliyat olması gerekiyor.

 

Mustafa Efe için ailesi tarafından bir destek kampanyası başlatılırken Efe’nin kulaklarına kavuşması için 178 bin dolara ihtiyaç var. Baba Aşir Özcan yaptığı açıklamada lütfen yardım çağrımıza Mustafa Efe’ye kulak verin ifadeleri ile hayırseverlere destek çağrısında bulundu. Baba Aşir Özcan, bizim tek bir isteğimi tek bir hayalimiz var o da oğlumuzun kulaklarına kavuşması dedi. Baba Aşir Özcan, “ Oğlumuz doğuştan iki kulak mikrotialı doğdu. Şuanda oğlumuz 4 buçuk yaşında ve en yakın zamanda ameliyat olması gerekiyor. Eğer rahatsızlığı tek kulak olmuş olsaydı Türkiye’de yapılıyordu. Ama 2 kulak olduğu için yurtdışında yapılması gerekiyor. Çünkü Türkiye’de kulak kanalı açılamıyor. Açıldığı zamanda kulak kanalının açık kalacağına dair garanti vermiyorlar. Kapanabilir, enfeksiyon kapabilir diyorlar. Türkiye’nin bir çok yerinde bulunan doktor ile hasta yakınları ile görüştük. Ama en olumlu sonucu Amerika’dan aldık. ABD’de ki hastane bizden test sonucu istedi. Bizde test sonuçlarını gönderdik. Sonrasında ise bize bu ameliyatın yapılabileceğini söylediler. İsteğimiz ricamız biz bu ameliyat masraflarını karşılayamayız. Çünkü bu kadar yüksek bir durumuz yok. Tek isteğimiz hayırsever insanların bize yardım etmesidir. ABD’de bulunan hastane tek kulak için 87 bin dolar, iki kulak için 174 bin dolar ücret talep ettiler. Oğlumuz için kısa bir süre önce kampanya başlattık. Yardım oluyor. Bize yardım gönderenlerden Allah razı olsun. Yani az çok demeden yardım edenler oluyor. Ama biz sesimizi daha çok duyurmak istiyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 4, yaşındaki, Mustafa, Efe’nin, sesine, kim, kulak, verecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı