5. Akılcı antibiyotik kullanımı ve farkındalık sempozyumu
Haber
21 Kasım 2020 - Cumartesi 12:35
 
5. Akılcı antibiyotik kullanımı ve farkındalık sempozyumu
Akılcı olmayan ilaç kullanımı ve antibiyotik direnci tüm dünyanın olduğu gibi ülkemizin de karşı karşıya olduğu halk sağlığı sorunlarındandır. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından antibiyotik direnci konusunda farkındalık oluşturulması ve sağlık profesyonelleri, politika yapıcılar ve halk arasında iyi uygulamaların teşvik edilmesi amacı ile 18 Kasım’ı içine alan hafta “Dünya Antibiyotik Farkındalık Haftası” olarak belirlendi.
SAĞLIK Haberi
5. Akılcı antibiyotik kullanımı ve farkındalık sempozyumu

 

NEVŞEHİR(MHA) Akılcı olmayan ilaç kullanımı ve antibiyotik direnci tüm dünyanın olduğu gibi ülkemizin de karşı karşıya olduğu halk sağlığı sorunlarındandır. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından antibiyotik direnci konusunda farkındalık oluşturulması ve sağlık profesyonelleri, politika yapıcılar ve halk arasında iyi uygulamaların teşvik edilmesi amacı ile 18 Kasım’ı içine alan hafta “Dünya Antibiyotik Farkındalık Haftası” olarak belirlendi.  

 

Akılcı İlaç Kullanımı (AİK) Programı kapsamında önceliklendirilmiş faaliyet alanlarından biri olan antibiyotiklerin akılcı kullanımının sağlanması çalışmaları ve “Dünya Antibiyotik Farkındalık Haftası” etkinliği kapsamında akılcı antibiyotik kullanımı konusunun ele alındığı “5. Akılcı Antibiyotik Kullanımı ve Farkındalık Sempozyumu” 20 Kasım 2020 tarihinde çevrim içi olarak düzenlendi. 

 

Söz konusu sempozyuma İl Sağlık Müdürünün, İl Sağlık Müdürlüğü yöneticilerinin, AİK İl Koordinatörlüğü’nde görev alanların, hastanelerin yöneticilerinin, acil servislerinde çalışan hekimlerin, bu hastanelerde görevli enfeksiyon hastalıkları uzmanlarının, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlarının, göğüs hastalıkları uzmanlarının, kulak burun boğaz hastalıkları uzmanlarının, ilinizde görev yapan aile hekimlerinin ve eczacıların katılım sağladığı bildirildi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: 5., Akılcı, antibiyotik, kullanımı, ve, farkındalık, sempozyumu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı