Haber Detayı
12 Mayıs 2017 - Cuma 12:53
 
AHİKA İşbirliği ve Desteği İle IDEF Fuarında Tanıtıldı
Türkiye’nin İlk ve Tek Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, AHİKA İşbirliği ve Desteği İle IDEF Fuarında Tanıtıldı.
- Haberi
AHİKA İşbirliği ve Desteği İle IDEF Fuarında Tanıtıldı

Türkiye’nin İlk ve Tek Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, AHİKA İşbirliği ve Desteği İle IDEF Fuarında Tanıtıldı.

 

Dünyadaki ilk 5 savunma fuarı arasında gösterilen 13. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı-IDEF, 9 Mayıs 2017 tarihinde Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve pek çok yabancı ülke temsilcisinin katılımıyla kapılarını açtı.

 

50'yi aşkın ülkeden yaklaşık 800 firmanın yer aldığı fuarın açılışında konuşan Başbakan Binali Yıldırım; “15 yıl önce savunma sanayiinde dışa bağımlılığımız yüzde 80'lerdeyken bugün bu oran yüzde 40'ların altına düşmüştür. Yerli ve milli katkı oranı yüzde 60'ın üzerine çıkmıştır. Binden fazla şirket, küçük ve orta ölçekli işletmeler, araştırma kuruluşları, üniversitelerin katılımıyla yerli ve milli savunma sanayi altyapısı oluşturulmuştur" diye konuştu.

 

Fuarın ilk gününde, Ahiler Kalkınma Ajansı temsilcileri, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı ile birlikte Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği-SASAD standını ziyaret ederek, potansiyel firmalara Kırıkkale Silah Sanayi İhtisas O.S.B.’nin tanıtımı konusunda işbirliği imkanları değerlendirildi.

 

Silah OSB, Kırıkkale Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile AHİKA Kırıkkale Yatırım Destek Ofisi personeli, fuar süresince profesyonel ziyaretçileri ve katılımcıları bilgilendirdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AHİKA, İşbirliği, ve, Desteği, İle, IDEF, Fuarında, Tanıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı