Haber Detayı
25 Mart 2015 - Çarşamba 17:02
 
AHİKA Yönetim Kurulu Toplantısı Niğde’de Yapıldı
GÜNCEL Haberi
AHİKA Yönetim Kurulu Toplantısı Niğde’de Yapıldı


Ahiler Kalkınma Ajansı Aylık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, 25 Mart 2015 Çarşamba günü, Niğde’de bulunan Grand Otel Toplantı Salonu’nda yapıldı.
Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığındaki toplantı Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri Valilerinin yanı sıra Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Toplantının açılışında konuşan Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan şunları söyledi:
Toplantımız, bir önceki Yönetim Kurulu toplantısında alınan kararlarla ilgili çalışmaları değerlendirerek başlayacaktır. Geçtiğimiz ayın öne çıkan çalışmaları, İtalya’ya gerçekleştirilen başarılı tanıtım ve işbirliği çalışma ziyareti ile Ajansımız ve Türk Hava Yolları ortaklığında Kapadokya Bölgesi turizmcilerinin Rusya’da Moskova Turizm Fuarı’na (MITT) katılımı olmuştur. Ayrıca, geçtiğimiz ay içinde “Aksaray ili 2014 yılı Ekonomik Göstergeleri Raporu” hazırlanmıştır. Avanos’ta yapılan paydaş analizi toplantısı, Niğde’de yapılan proje hazırlama ve kurumsallaşma eğitimi, Kırşehir’de gerçekleştirilen Kırmızı Et Sektörü Strateji Çalıştayı’nı da geçtiğimiz ayın faaliyetleri arasında yer almıştır. Bunlara ek olarak, geçtiğimiz ay içinde gelen talep üzerine MÜSİAD Aksaray Şubesi üyelerine Ajans faaliyetleri hakkında Genel Sekreterimiz tarafından bilgilendirme sunumu yapılmıştır. Toplantımız 2014 yılı bütçe sonuçlarının Yönetim Kurulumuza sunumu ile devam edecek, gelecek bir ay için planlanan çalışmaların görüşülmesiyle sona erecektir.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: AHİKA, Yönetim, Kurulu, Toplantısı, Niğde’de, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı