Haber Detayı
25 Ekim 2013 - Cuma 13:48
 
Ahiler Kalkınma Ajansı, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine Devam Ediyor
NEVŞEHİR Haberi
Ahiler Kalkınma Ajansı, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine Devam Ediyor

Ahiler Kalkınma Ajansı’nın ücretsiz düzenleyeceği girişimcilik eğitiminden sertifika alan girişimciler, KOSGEB’in yeni iş kuranlara verdiği 30 Bin TL hibe ve 70 Bin TL faizsiz krediye başvuru hakkına sahip oluyor.

 

Niğde Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenecek engelli girişimci adaylarına yönelik uygulamalı girişimcilik eğitimi 25 Ekim-3 Kasım 2013 tarihleri arasında Niğde Belediyesi Eğitim Salonunda gerçekleşecektir. Eğitime sadece engelli vatandaşlar katılabilecektir.

 

Bor Ticaret ve Sanayi Odası ile ortaklaşa düzenlenecek uygulamalı girişimcilik eğitimi 6 Kasım-14 Kasım 2013 tarihleri arasında Bor Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleşecektir.

 

İlgilenen girişimci adaylarının başvurularını Ahiler Kalkınma Ajansı Niğde Yatırım Destek Ofisine, Niğde Belediyesine veya Bor Ticaret ve Sanayi Odasına şahsen yapmaları gerekmektedir. Eğitim kontenjanları 30 kişi ile sınırlıdır.

 

İstekliler arasında yapılacak mülakattan sonra eğitime katılmaya hak kazananlar, Ahiler Kalkınma Ajansı’nın internet sitesinde ilan edilecektir. Ayrıca telefon aracılığı ile eğitimlere katılmaya hak kazanan adaylara bilgilendirme yapılacaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ahiler, Kalkınma, Ajansı,, Uygulamalı, Girişimcilik, Eğitimlerine, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı