Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 12:11
 
Ahmet Dolgun, AK Parti İl Genel Meclis üyeliği için başvuru yaptı
AK Parti Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Burak Dolgun İl Genel Meclisi için başvurusunu Merkez İlçe Başkanı Edip Avşar’a teslim etti.
SİYASET Haberi
Ahmet Dolgun, AK Parti İl Genel Meclis üyeliği için başvuru yaptı

 

AK Parti Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Burak Dolgun İl Genel Meclisi için başvurusunu Merkez İlçe Başkanı Edip Avşar’a teslim etti. Merkez İlçe Başkanı Edip Avşar ve Merkez İlçe Teşkilat Başkanı Hüseyin Çalışır ile yapmış oldukları görüşmeler sonrası tarafımıza açıklamalarda bulundu.

 

Mesleki yaşantım Türkiye’nin çeşitli illerinde, ilçelerinde, köylerinde ve en uzak mezralarında çiftçi ve çobanlardan başka kimsenin ayak basmadığı yerlerde maden ve su aramakla, etütler yapmakla geçti. Nevşehir’imizin Terlemez Köyü’nden, Karahasanlı Köyü’ne, Sofular Köyü’nden, Kuyulutatlar Köyü’ne kadar 153 Köyü’müzün hepsini farklı projeler kapsamında tanıma fırsatı buldum. Kültürel ve termal turizm gelirlerini elde ettiği bölgeler ile sanayileşmiş bölgelerimiz dışında yoğunluklu olarak gelir sınıflanmasına göre tarım ve hayvancılık toplumu olan nüfusumuzun refahı ve kalkınması için şahsi kaygılarım ve hayallerim sonucu Ak Parti Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği’nden istifa ederek Belediyeler dışında kalan Köy Mahalli İdareleri’ne hizmet noktası olan İl Genel Meclisi Aday Adaylığı başvurumu yaparak bu kutlu davaya bir nefer olma yoluna farklı bir kulvarda devam etme kararı almış bulunmaktayım. Halka hizmet makamı olan bu kutsalgörevelayık görülmem halinde gidilmedik tek köy kalmayana kadar, dinlemedik tek dert kalmayana kadar durmayacağım. Kaygım yalnızca yolları asfaltlamak değil, o asfaltı ekonomik kaygıları olmayan refah seviyesi yükselmiş toplumların kullanımına açmak olacaktır. Her bir köyümüzün demografik yapısını, coğrafi koşullarını, iklim şartlarını, toprak çeşitliliğini, yeraltı ve yerüstü zenginliklerini ayrı ayrı inceleyerek; köylümüzün kolektif aklıyla yerinde çözümleri, ekonomik uygulama ve projeleri imece ruhunu tekrar hayata geçirerek gerçekleştirmek en önemli vazifem olacaktır. Kendi kendine yeten toplumlar inşa ederek el birliğiyle kalıcı eserler meydana gelmesini sağlayacağım. Kaygısı olan hayal eder; gerçeğe dönüşen de yalnızca hayallerdir.

 

AHMET BURAK DOLGUN KİMDİR?

 

1987 yılında Nevşehir’de doğdu. İlköğretim tahsilini Özel Kardelen İlköğretim Okulu’nda tamamladıktan sonra Ankara Anadolu Lisesi’ni kazandıancak burslu öğrenci olarak Özel Kardelen Lisesi’nde tahsil hayatına devam etti ve mezun oldu. 2010 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nü başarıyla tamamladı.

2010-2012 yılları arasında TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası Kırşehir İl Temsilciliği görevini ifa ederek mesleki kazanımlara imza attı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Anadolu Üniversitesiyle işbirliği yaptığı “Coğrafi Bilgi Sistemleri Uzmanlığı” eğitimlerini başarıyla tamamlayarak Uzman Belgesi’ni almaya hak kazandı. Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın “Yetkilendirilmiş Tüzel Kişi” eğitimlerini tamamlayarak YTK oldu.  Çeşitli madencilik firmalarında kalite kontrol mühendisi müdür yardımcılığı gibi pozisyonlarda çalıştıktan sonra Ankara’da faaliyet gösteren özel bireğitim firmasında şirket yöneticiliği ve ortaklığı yaptı. 2012-2015 eğitim-öğretim yılları arasında Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nde öğretim elemanı olarak mesleki dersler verdi.  2015 yılından beri ticari hayatına sahibi olduğu Küre Yer Bilimleri ve Tic. Ltd. Şti. firmasında devam etmektedir.

Meslek hayatı boyunca Uluslararası Madencilik firmalarıyla altın, bakır ve uranyum gibi stratejik madenlerin aranması konusunda teknik iş ortaklıklarında bulundu. Şehrimizde çeşitli ilçe, belde ve köylerin içme suyu ihtiyacını temin amacıyla verimli su kaynaklarının tespitini başarıyla gerçekleştirdi. Ülkemizin değişik şehirlerinde çiftçi ve fabrikalarımızın su sorunun çözüme kavuşmasını sağlayıp yeraltı kaynaklarının verimli kullanılması ve ekonomiye katma değer sağlaması amacıyla başarılı çalışmalar yaptı. İlimizin çeşitli yerleşimlerinde imar planına esas mesleki çalışmalar gerçekleştirdi.

Evli, Elif ve Ayşe adında iki çocuk babası olan Ahmet Burak Dolgun orta derece İngilizce bilmekle beraber halen Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Erciyes Üniversite Şehir ve Bölge Planlama bölümlerinde lisans eğitimine devam etmektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ahmet, Dolgun,, AK, Parti, İl, Genel, Meclis, üyeliği, için, başvuru, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı