Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 21:23
 
AK Parti Gülşehir Belediye Başkan adayı Fatih Çiftçi kimdir?
AK Parti Gülşehir Belediye Başkan adayı olarak Gülşehir İlçe Başkanlığı görevini yürüten Av. Fatih Çiftçi ismi açıklandı.
SİYASET Haberi
AK Parti Gülşehir Belediye Başkan adayı Fatih Çiftçi kimdir?

 

AK Parti’de 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Gülşehir Belediye Başkan adayı olarak İlçe Başkanlığı görevini sürdüren Av. Fatih Çiftçi ismi açıklandı.

 

Fatih Çiftçi kimdir?

 

1981 yılında Gülşehir’de doğmuştur.

İlkokulu Gülşehir Atatürk İlkokulunda orta ve lise eğitimini ise Nevşehir Anadolu Lisesinde tamamlamıştır.

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2003 yılında mezun olan Çiftci, avukatlık stajını ve askerlik görevini yerine getirdikten sonra Gülşehir ilçesinde serbest avukat olarak çalışmaya başlamıştır. Nevşehir Barosu Disiplin Kurulu üyeliği görevinde de bulunmuştur.

Siyasi hayatına 2005 yılında Doğru Yol Partisi Gençlik Kolları Nevşehir İl Başkanı olarak başlayıp, 2008 yılında ise dönemin Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu ile birlikte partinin Nevşehir İl Başkanlığı görevine getirilmiştir. Daha sonra Süleyman Soylu’nun Genel Başkanlık görevinden ayrılması ile birlikte il başkanlığı görevinden ayrılmıştır.

2014 yılında AK Parti Gülşehir Belediye Başkan Aday Adayı olmuştur. 2017 yılında ise AK Parti Gülşehir İlçe Başkanı görevine getirilmiştir.

14 yıldır Gülşehir’de serbest avukatlık yapan Gülşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Çiftci evli ve iki çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, Gülşehir, Belediye, Başkan, adayı, Fatih, Çiftçi, kimdir?,
Yorumlar
Haber Yazılımı