Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 23:08
 
AK Parti Nevşehir İl Gençlik Kolları Başkanı Türker'den 19 Mayıs mesajı
AK Parti Nevşehir İl Gençlik Kolları Başkanı Furkan TÜRKER 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
SİYASET Haberi
AK Parti Nevşehir İl Gençlik Kolları Başkanı Türker'den 19 Mayıs mesajı

 

AK Parti Nevşehir İl Gençlik Kolları Başkanı Furkan TÜRKER 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıktığı günün Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğe attığı en büyük adım olduğunu belirten Türker, aynı zamanda bu günün Türk Gençliği’nin bayramı olduğunu söyledi.

 

AK Parti Nevşehir İl Gençlik Kolları Başkanı Furkan Türker, mesajında, “19 Mayıs 1919 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı Türkiye Cumhuriyeti’nin hem başlangıç tarihi hem de bu milletin geleceğe doğru yürüdüğü ilk adım olarak tarihe geçmiştir. Türkiye Cumhuriyeti bu milletin hür ve özgür iradesinin bağımsız yaşama azminin ortaya çıkardığını en büyük değerdir. Bu gün artık günümüzde geleceği inşa eden, dünyada örnek bir ülke olan konumuna geldik. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği muasır medeniyetler seviyesine geldik ve daha ilerisini gençlerimizle hedefliyoruz. 19 Mayıs tarihi ülkemiz için yalnızca bir cumhuriyetin kurulması değil ülkemizin geleceğe attığı bu adımlar artık günümüzde geleceğe koşarak gittiğimiz adımlar olmuştur. Gençlere sunulan bu bayram ve çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan tarihleri tesadüfen belirlenen tarihler değil bu milletin kaderinin tayin eden tarihlerdir. Dünyada yalnızca çocuklara ve gençlere armağan edilen bayramlar aynı zamanda çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceği yazan tarihleri olarak günümüzde de devam etmektedir. Artık Türkiye Cumhuriyeti geleceği hayal eden değil geleceği inşa eden, dünya politikalarına yön veren, her alanda lider ülke konumuna gelmiştir. Birlikte ve el ele vererek ülkemizi gelecek yıllara gelecek nesillere taşıyacağımız ülkemiz ve milletimiz kendisini Türk Gençliği’ne emanet etmiştir. 19 Mayıs yalnızca gençliğin değil aynı zamanda geleceğin bayramıdır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, Nevşehir, İl, Gençlik, Kolları, Başkanı, Türker'den, 19, Mayıs, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı