Altınışık 'Pandemi sürecinin kahramanları muhtarlarımızdır'
Haber
19 Ekim 2020 - Pazartesi 13:45
 
Altınışık 'Pandemi sürecinin kahramanları muhtarlarımızdır'
19 Ekim Muhtarlar Günü Nevşehir'de de kutlanıyor.
NEVŞEHİR Haberi
Altınışık 'Pandemi sürecinin kahramanları muhtarlarımızdır'

 

NEVŞEHİR(MHA) 19 Ekim Muhtarlar Günü Nevşehir'de de kutlanıyor.  

 

Hükümet konağı önünde Atatürk anıtına çelenk sunma töreni düzenlendi. Törene Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık ve dernek üyesi muhtarlar katıldı.  

 

Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okundu.  

 

Ardından günün anlam ve önemini içeren bir konuşma yapan Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık, muhtarlık müessesinin para ve silah ruhsatı alma müessesi olmadığını belirtirken, Pandemi sürecinin gizli kahramanlarının muhtarlar olduğunu dile getirdi.  

 

Altınışık, "Ülkemizde 191 Yıldır hizmet veren muhtarlık müessesemizin 15 Ekim 2015 tarihinde Başbakanlık genelgesi ile muhtarlar günü olarak ilan edilmiştir. O günden beri 15 Ekim tarihini muhtarlar günü olarak kutluyoruz. Bugünü bizlere armağan eden başta Cumhurbaşkanımız ve emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Muhtarlık para ve silah ruhsatı alma müessesesi değildir. Muhtar mahallesinin amcası, abisi, babasıdır. 24 Saattir hizmet vermektedir. Muhtarlarımız kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlarımız arasında bir köprü vazifesi yapmaktadır. Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Özellikle bu pandemi döneminde oldukça fedakarca hizmet veren başta sağlık çalışanlarımızı, emniyet güçlerimizi, Jandarma kuvvetlerimizi kutluyorum. Ancak bu pandemi sürecinin gizli kahramanları kesinlikle muhtarlarımızdır. 7 gün 24 saat halkımıza bu süreçte yardımcı olmaya çalışan tüm muhtarlarımızı da bu fedakarane çalışmalarından dolayı kutluyorum" dedi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Altınışık, 'Pandemi, sürecinin, kahramanları, muhtarlarımızdır', ,
Yorumlar
Haber Yazılımı