Haber Detayı
02 Ağustos 2016 - Salı 12:55
 
Altınyıldız Koleji LYS Derecesi Elde Eden Öğrencileri Ödüllendirdi
2016 LYS Nevşehir Şampiyonlarından Damla Takar, Altınyıldız Koleji Yönetimi tarafından altınla ödüllendirildi.
EĞİTİM Haberi
Altınyıldız Koleji LYS Derecesi Elde Eden Öğrencileri Ödüllendirdi

 

Özel Altınyıldız Koleji okul yönetimi tarafından LYS'de dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Okul idarsi tarafından yapılan yazılı açıklama aynen şu şekilde;

 

"2016 LYS Nevşehir Şampiyonlarından Damla Takar, Altınyıldız Koleji Yönetimi tarafından altınla ödüllendirildi.

 

Genel Müdür Serhat İğdeci; “Nevşehir 1.si Damla Takar’ın nezdinde tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, velilerimizi, yöneticilerimizi ve kurucularımızı kutluyoruz.” dedi.

 

2016 YGS ve LYS’ de büyük başarı kazanan öğrencilerimizden Y-TS 1, Y-TS 2 Nevşehir 1.si ve Y-TM 3 Nevşehir 3.sü Selcen Taşkın olmuştur.

 

Damla Takar Y-DİL 1, Y-DİL 2, Y-DİL 3 puan dallarında Nevşehir Birincisi olmuştur.

 

Burcu Sağlamer Y-MF 1, Y-MF 4 alanlarında Nevşehir 3.lüğü ve 4.lüğü derecelerini kazanmıştır.

 

20.07.2016 tarihinde düzenlenen ödül töreninde Şampiyon Altınyıldızlılar ödüllendirilmişti. O tarihte il dışında bulunan DİL LYS birincimiz Damal Takar’ın da ödüllendirilmesiyle 3 birincilik kazanan öğrencilerimizin tamamının ödülleri verilmiş oldu.

 

Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri;2016 LYS puanlarına göre 16'sı Devlet TIP Fakülteleri olmak üzere çok sayıda Mühendislik, Mimarlık, Diş Hekimliği, Eczacılık, Hukuk, Sağlık Bilimleri ve diğer fakülteleri kazanabilecek puanlar almışlardır.

 

14 Yılda 869 öğrencisini Üniversiteli yapan;

 

80'i TIP Fakültesi,22 Sağlık Bilimleri olmak üzere 13 Diş,5 Eczacılık, 73 Hukuk -Kamu-Uluslararası İlişkiler,259 İşletme-İktisat ve Diğer,313 Mimarlık-Mühendislik kazandıran Nevşehir'in en büyük ve en başarılı özel öğretim kurumu olan Altınyıldız'ın başarılarının devamını dileriz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Altınyıldız, Koleji, LYS, Derecesi, Elde, Eden, Öğrencileri, Ödüllendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı