Haber Detayı
30 Temmuz 2019 - Salı 16:29
 
Avanos’ta festival başladı
Avanos Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından kültürel ve sanatsal etkinlikler kapsamında 28 Temmuz – 1 Ağustos 2019 tarihleri arasında bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan “I. Uluslararası Avanos–Kapadokya Dünya Halk Dansları Festivali” başladı.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Avanos’ta festival başladı

 

NEVŞEHİR(MHA) Avanos Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından kültürel ve sanatsal etkinlikler kapsamında 28 Temmuz – 1 Ağustos 2019 tarihleri arasında bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan “I. Uluslararası Avanos–Kapadokya Dünya Halk Dansları Festivali” başladı.

 

Festival kapsamında ilçeye gelen dansçılar ve beraberindeki heyet Kaymakam Vekili Mehmet Maraşlı’yı makamında ziyaret etti.

 

Ziyarette dansçılara ve beraberindeki heyete çeşitli hediyeler takdim eden Kaymakam Vekili ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek çalışmalarında başarılar diledi.

 

Avanos Belediye Başkanlığı ve Uluslararası Halk Dansları Organizasyonları Birliği (I.F.D.O) ile ortaklaşa gerçekleştirilecek festivale 6 ülkeden yaklaşık 500 dansçı katılacak. Festivale katılacak ülkeler arasında; Bulgaristan, Gürcistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Meksika, Romanya ve Türkiye yer almakta.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Avanos’ta, festival, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı