Haber Detayı
31 Mart 2020 - Salı 16:19
 
Belediye Başkanı Rasim Arı birinci yılını kutluyor
Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın, Nevşehir Belediye Başkanı olarak seçilmesinin ardından aradan 1 yıl geçti.
GÜNCEL Haberi
Belediye Başkanı Rasim Arı birinci yılını kutluyor

 

31 Mart 2019 tarihinde yapılan mahalli idareler seçimlerinin ardından 30 bin 47 oy alarak AK Parti’den Nevşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Rasim Arı’nın bugün birinci yılı geride kaldı. Aradan geçen bir yıllık zaman zarfında yapmış olduğu çalışmalar ile taraflı tarafsız her kesimin takdirini kazandı. Belediye Başkanı Rasim Arı bu süreç zarfında ise Nevşehir’in ismini bir çok kez Türkiye’ye duyurma başarısı gösterirken özellikle sosyal medya da Türkiye’nin her şehrinden büyük takdir gören yorumlar kazandı.

 

Nevşehir’de Haberin Merkezi www.lalehaber.com internet gazetesi olarak Belediye Başkanı Rasim Arı’nın birinci yılını kutlarken gelecek yıllarda da başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.

 

İşte Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın aradan geçen 1 yıllık zaman zarfında yaptığı çalışmalarda bazıları;

 

31 Mart 2019:  Nevşehir’de kesin olmayan sonuçlara göre belediye başkanlığını AK Parti adayı Rasim Arı kazandı.


1 Nisan 2019:  Nevşehir Belediye Başkanlığı için uzun ve yorucu bir seçim maratonunun sonunda zaferi yaşayan AK Parti oldu Rasim Arı, geçerli oyların yüzde 51.58’ ini alarak rekor bir oy ile Nevşehir Belediye Başkanlığına seçildi.


1 Nisan 2019:  31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilen Nevşehir Belediye Başkanlığı seçiminde yüzde 99 oranında açılan sandık sonuçlarına göre elde ettiği 30 bin 47 oy ile 51.58 oranındaki oy ile başkanlık yarışını kazanan Rasim Arı, seçim sonrasında vatandaşların büyük ilgisi ile karşılandı.

 

2 Nisan 2019:  31 Mart Pazar günü yapılan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkanı seçilen Rasim Arı, mazbatasını alarak görevine başladı.

 

4 Nisan 2019:  Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, seçim otobüsünden Nevşehirlilere seslenerek teşekkür etti.

 

8 Nisan 2019: 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonunda Nevşehir Belediye Meclisine seçilen üyeler, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı başkanlığında ilk meclis toplantısında bir araya geldi.

 

12 Nisan 2019: Nevşehir’de seçimlerin ardından Belediye Başkanı Rasim Arı’nın gençlere ilk hediyesi Oğuzhan Koç konseri oldu. Binlerce öğrenci ünlü sanatçı tarafından verilen konserde gönüllerince eğlenirken, Başkan Arı gençlere sürprizlerinin devam edeceğini müjdeledi.

 

18 Nisan 2019:  Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, sosyal medya üzerinden kendisini evlerine davet eden Üniversite öğrencilerinin isteğini kırmadı. Öğrencilerin evlerine konuk olan Arı, mutfakta yaptığı menemeni yer sofrasında öğrencilerle birlikte yedi.

 

26 Nisan 2019: Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Türkiye’ye örnek olacak bir uygulamaya daha imza atarak şehirde yaşayan 110 bin kişi için şehrin çeşitli noktalarına 110 bin ağaç dikimini başlattı.

 

28 Nisan 2019:  Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’ya, yerel seçimlerdeki başarısı nedeniyle Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödül verildi.

 

5 Mayıs 2019:  Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, sahurda gençlerle bir araya geldi.

 

7 Mayıs 2019:  Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, belediye başkanı seçildikten sonra ilk nikâhını kıydı.

 

9 Mayıs  2019: Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada vandallığa destek olan sanatçıların Nevşehir’de Belediye bünyesinde herhangi bir sahnede yer alamayacaklarını söyledi.

 

26 Mayıs 2019: Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, üniversite öğrencilerinin evlerine konuk oldu.

 

31 Mayıs 2019:  Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı beraberinde Belediye Mehter takımı ile birlikte vatandaşları sahura kaldırdı.

 

1 Haziran 2019:  Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, gençler arasında kitap okuma alışkanlığının arttırılması amacıyla sosyal medya hesabı üzerinden kampanya başlattı. Arı, her hafta 5 öğrenciye kendisinin imzaladığı başucu kitapları hediye edecek.

 

4 Haziran 2019: Nevşehir’de bunalıma girerek intihar etmek isteyen genci Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı ikna etti.

 

4 Haziran 2019: Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, bayram namazı çıkışında vatandaşlarla bayramlaştı. Arı, çocukların bayramını kutlayarak onlara çeşitli hediyeler dağıttı.

 

13 Haziran 2019:  Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, sosyal medya hesabını takip eden 500 takipçisine Kapadokya’da balon turu hediye edeceğini açıkladı.

 

28 Haziran 2019: Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, 4 yaşındaki Zeynep Su’nun çay davetini kırmayarak Altundal ailesinin evine misafir oldu.

 

30 Haziran 2019:  Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın, sosyal medya takipçileri arasından 500 kişiye hediye edeceği balon turunun talihlileri çekilen kurayla belirlendi. Kura törenini izleyenler arasında ayrıca 10 kişiye daha balon turu hediyesi verilirken törende konuşan Belediye Başkanı Rasim Arı, “Belediye bütçemizden beş kuruş harcamadan, şehrimizin tanıtımı için yaptığımız bu çalışma devam edecek” dedi.

 

13 Temmuz 2019: Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, 31 Mart seçimlerinin ardından göreve gelmesinin 100.günü dolayısıyla halka açık basın toplantısı düzenledi. Arı burada düzenlediği basın toplantısında mal varlığını da açıkladı.

 

20 Temmuz 2019:  Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı öncülüğünde daha temiz, daha yaşanılabilir bir kent için "Temiz Şehir Nevşehir" sloganıyla başlatılan temizlik kampanyası kapsamında Nevşehir protokolü, gençler ve çocuklar ile birlikte çevre temizliği yaptı.

 

13 Eylül 2019: Nevşehir Belediyesi, Nevşehir Belediyespor taraftarlar grubu Meterisliler tarafından düzenlenen organizasyonda Anadolu Lisesi 12.sınıf öğrencileri okula yeni başlayan 9.sınıf öğrencilerine simit ikramında bulundu.

 

13 Eylül 2019: Nevşehir Belediyesi’nin düzenlediği sünnet organizasyonu ile bu yıl 50 çocuk erkekliğe ilk adımını attı. Sünnet olan çocukları hastanelerde eşi Melek Arı ile birlikte ziyaret eden Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, çocuklarının ilk mürüvvetini yaşayan ailelerin heyecan ve sevincine ortak oldu.
 

17 Eylül 2019: Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, toplu taşımayı özendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla sabah makamına özel halk otobüsü ile gitti. Otobüste yolcularla sohbet eden Arı, yol boyunca vatandaşların talep ve önerilerini dinledi.

 

21 Eylül 2019:   Belediye Başkanı Rasim Arı'nın oğlu Haktan Seymen Arı'nın da aralarında bulunduğu 50 çocuk için Nevşehir Belediyesi tarafından sünnet şöleni düzenlendi. Ünlü sanatçılar Metin Şentürk ve Ankaralı İbocan’ın sahne aldığı şölen öncesinde çocuklar otobüslerle şehir turu yaptı.

 

10 Ekim 2019: Nevşehir Belediyesi öncülüğünde Kapadokya İl Özel İdareleri ve Belediyeler Birliği tarafından yaptırılan Hayvan Kasabası düzenlenen törenle hizmete açıldı. Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, “Sokak hayvanlarımız için çok daha güzel şartlarda yaşam alanları oluşturduk. Nevşehir’e yakışır bir tesise daha kavuştuk.” dedi.

 

15 Ekim 2019: Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Almanya 2. Lig ekiplerinden St. Pauli’de forma giyen ve Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili paylaşımı dolayısıyla sözleşmesi fesih edilen Enver Cenk Şahin ile telefonla görüşerek Nevşehir Belediyespor’a davet etti. Kulübün transfer teklifini ileten Başkan Arı, "Şehir seni bekliyor. Kulübümüzün ve şehrimizin imkanlarını senin gibi onurlu bir futbolcu için seferber etmeye hazırız" dedi.

 

30 Ekim 2019:  Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) öğrencilerine, süt ve poğaça ikramında bulundu.

 

5 Aralık 2019: Ünlü oyuncu İpek Tuzcuoğlu, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’yı ziyaret etti.
 

10 Aralık 2019: Nevşehir Belediye Başkanı Arı, kazandığı tazminatla Yusuf Güney konseri düzenledi.

 

18 Aralık 2019:  Ankara’da Buhara Medya Grubunun düzenlediği gecede '10. Uluslararası Buhara Medya Ödülleri' sahiplerini buldu. Yılın sosyal medyayı en iyi kullanan belediye başkanı ödülü Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın oldu. 

 

23 Aralık 2019:   Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, sosyal medya hesaplarından kendisine hakaret edenlere karşı açtığı tazminat davalarından bugüne kadar 77 bin 300 lira kazandı.

 

21 Ocak 2020:  Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı tarafından, yarıyıl tatilinde en çok kitap okuyan 50 öğrenciye sinema bileti hediye edilecek.

 

2 Şubat 2020: Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın çocuklara mont ve bot dağıtmak için sosyal medyadan başlattığı kampanyaya tüm kesimlerden büyük destek geldi. Arı’nın çağrısının ardından hayırseverler 100 bin liralık bağışta bulundu.

 

13 Şubat 2020:  Nevşehir’de gece boyunca yağan kar yağışı ile birlikte Nevşehir Belediyesi tarafından yollarda ve sokaklarda kar temizleme çalışmaları sabahın erken saatlerinden itibaren devam ediyor.
Nevşehir’de gece saatlerinden itibaren yağan kar yağışı ile birlikte Nevşehir Belediyesi ekipleri de çalışmalarına devam ediyor. Nevşehir’de yağan kar yağışının ardından Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’da kar temizleme çalışmaların katılması ve kar küreme aracı ile şehrin ana yolları ve sokaklarını temizlemesi dikkatlerden kaçmadı.

 

19 Şubat 2020:   Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, sosyal medya üzerinden kişilik haklarına saldırı ve hakaret nedeniyle açtığı davalardan kazandığı tazminatlarla Nevşehir Belediyespor-Halide Edip Adıvaspor karşılaşması öncesinde 2 bin 500 kişiye kavurma dağıttı.

 

5 Mart 2020:  Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Nevşehir’in hak ettiği yere gelebilmesi için çok daha fazla çalışarak şehrin kaderini değiştirecek projeleri hayata geçireceklerini belirterek, “Bu şehri hak ettiği yere getirecek ve bu şehirde yaşayan her bir ferdin ‘İyi ki bu şehirde yaşıyorum’ diyebileceği fiziksel ve zihinsel değişimleri hayata geçireceğiz” dedi.

 

8 Mart 2020:  Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla daha önce hiç sıcak hava balon turlarına katılmayan 8 kadına balon turu hediye etti.

 

9 Mart 2020: Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı eğitimde yılın pozitif belediye başkanı seçildi.

 

21 Mart 2020: Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, sosyal medyada yaptığı paylaşımda, yeni tip Korona virüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında fedakarca çalışan sağlık personellerine Kapadokya’da sıcak hava balon turu hediye edeceğini söyledi.

 

21 Mart 2020: Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı beraberinde AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar ile kapalı pazar yerini yıkayarak temizledi.

 

21 Mart 2020: Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, korona virüsle mücadele kapsamında evlerinden çıkmayan yaşlılar için kendi elleriyle yemek yaptı.

 

26 Mart 2020: Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, yeni tip korona virüs (COVID-19) salgınıyla mücadele kapsamında vatandaşlara, maske ile kolonya dağıttı.

 

29 Mart 2020:  Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, korona virüs salgını nedeniyle işsiz kalan ve ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak için ‘Gönül Kumbarası Projesi’ başlattı. Kampanyaya bir aylık maaşını bağışlayarak katılan Arı, “Hemşehrilerinin yanında olmayı arzu eden dostlarımıza da kapımız ve gönül kumbaramız açık” dedi.

 

30 Mart 2020: Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, korona virüse karşı alınan tedbirler sonrasında 65 yaş üstü vatandaşlara yasak gelmesinin ardından her akşam 50 kişiye telefonla ulaşarak bir isteklerinin, ihtiyaçlarının olup olmadığını soruyor.

 

30 Mart 2020: Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı öncülüğünde başlatılan “Gönül Kumbarası” projesi başladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, Başkanı, Rasim, Arı, birinci, yılını, kutluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı