Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 09:15
 
Belediye Başkanı Seçen, Yarım Asırlık Çiftleri Ziyaret Etti
Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, evlilikte 50 yılını geride bırakan çiftleri evinde ziyaret ederek, ailelere uzun ve sağlıklı bir ömür dileğinde bulunuyor.
GÜNCEL Haberi
Belediye Başkanı Seçen, Yarım Asırlık Çiftleri Ziyaret Etti

 

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce hazırlanan ‘Aile Olmak Zor Değil’ projesi kapsamında, yaşlı çiftlere evlerinde ziyarette bulunarak hem tebriklerini iletiyor, hem de kendileri için özel olarak hazırlanan hediyeleri takdim ediyor.

 

‘Kutlu Yolda Mutlu Aile, Mutlu Toplum’ sloganı ile hayata geçirilen ‘Aile Olmak Zor Değil’ projesi kapsamında Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, şehir merkezinde evliliklerinde 50 yılı geride bırakan çiftleri eşi Derya Seçen ile birlikte ziyaret ederek, çiftlerin kısa hayat hikayesi ve eski fotoğraflarının yer aldığı kitapçıkla birlikte, içerisinde Kur'an-ı Kerim, Türk Bayrağı, tebrik belgesi ile çeşitli hediyelerin olduğu armağan kutusunu da hediye ediyor.

 

Nevşehir Belediyesi tarafından Ailenin toplum hayatında taşıdığı değerin etkin bir şekilde bugünkü nesillere aktarılması amacıyla hazırlanan ‘Aile Olmak Zor Değil’ projesi kapsamında Belediye Başkanı Seçen,19 aileye yönelik ziyaretlerini ilk olarak Halil –Münevver Zedelenmez, Halil İbrahim-Hediye Berk ve Mustafa-İsmet Arıdır çiftlerini ziyaret ederek başlattı.

 

İlk olarak Halil-Menevver Zedelenmez çiftini eşi Derya Seçen ile birlikte ziyaret eden Belediye Başkanı Atilla Seçen, evlilikte 50 yılı geçiren çiftleri tebrik etti.

 

Zedelenmez çifti ile bir süre sohbet eden Belediye Başkanı Seçen, belediye hizmetleri konusunda taleplerini de dinledi .Seçen daha sonra çifte içerisinde Kuran-ı Kerim, Türk Bayrağı ve çeşitli hediyelerin bulunduğu hediye takdim etti.

 

Nevşehir Belediyesi tarafından geliştirilen böyle bir projeden dolayı mutlu olduklarını söyleyen Halil Zedelenmez, evliliği uzun yıllar sürdürmenin sevgi, saygı, hoşgörü ve sabırla mümkün olacağını ifade etti.

 

Aile içinde küslüklere ve dargınlıklara asla yer verilmemesi gerektiğini söyleyen Zedelenmez,: "Ben kamyon şoförüydüm. Yıllarda gurbet ellerinde kazandığımı eve getiririm hanım ise gerekeni yapar. Ömrüm gurbette geçiyordu. Hanıma parayı gönderiyordum, o da çocuklarla ilgileniyordu. Gençlere tavsiyem, birbirlerine karşı saygı, sevgi, hoşgörü ve sabır göstersinler." şeklinde konuştu.

 

Belediye Başkanı Seçen ve eşi Derya Seçen daha sonra Halil İbrahim-Hediye Berk ve Mustafa-İsmet Arıdır çiftlerini de evlerinde ziyaret etti.

 

Ziyaretlere ilişkin açıklamalarda bulunan Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, 50 yıllık mutlu bir birliktelik sürdüren çiftleri şehrin belediye başkanı olarak hem tebrik etmek ve hem de onurlandırmak amaçlı olarak ziyaretlerde bulunduklarını belirtti.

 

Seçen, toplumun temel çekirdeğini oluşturan aile kurumunun, yaşadığımız toplum adına taşıdığı önemi ortaya koyma adına geliştirilen ‘Aile Olmak Zor Değil’ isimli projenin başarılı bir şekilde yürütüldüğünü dile getirdi.

 

Seçen şöyle konuştu: “50 yıl bir yastığa baş koyan kıymetli büyüklerimizle bir arada olmaktan memnuniyet duyuyorum. Sağ olsunlar bizlere kapılarını açtılar. Tatlı dilleri, hoş sohbetleriyle bizlere uzun süreli evliliğin nasıl olması gerektiği noktasında da altın öğütler sunuyorlar. Allah onlara uzun ve sağlıklı bir ömür nasip etsin.”

 

Belediye Başkanı Atilla Seçen önümüzdeki günlerde de şehir merkezinde evliliklerinin 50 yılını geçiren diğer çiftleri de ziyaret etmeyi sürdürecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, Başkanı, Seçen,, Yarım, Asırlık, Çiftleri, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı