Haber Detayı
11 Eylül 2018 - Salı 18:21
 
CHP İl Başkanı Gülmez ve Milletvekili Sarıaslan, Basın Toplantısı Düzenledi
CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, Kızılırmak’ta yaşanan kirliliği meclis gündemine taşıyacağını söyledi.
SİYASET Haberi
CHP İl Başkanı Gülmez ve Milletvekili Sarıaslan, Basın Toplantısı Düzenledi

 

CHP Milletvekili Faruk Sarıaslan, CHP İl Başkanı Kamil Gülmez ve teşkilat üyeleriyle birlikte parti binasında basın toplantısı düzenledi.

 

Nevşehir’in sorunları ve çözüm önerileri hakkında STK’larla sürekli fikir alışverişinde bulunduklarını aktaran Sarıaslan, Nevşehir’in her türlü sorununa çözüm aradıklarını söyledi.

 

Sarıaslan, “Avanos’tan geçen Kızılırmak konusunda çalışmalarımızı yaptık. Vatandaşlar da teşekkürlerini iletti. Ama yetkililer tarafından hiçbir çalışma yapılmadı. Orada yaşayan canlı türleri tehlikede. Benim amacım üzüm yemek. Herhangi bir çalışma yapılmaz ise konuyu meclise taşıyacağım” dedi.

 

Üretimin azaldığını kaydeden Sarıaslan, “Türkiye zor bir durumda. Dolar ve avrodaki artış her şeye yansıdı. Çiftçilerle görüştüm. Geçen sene bin 400 liraya aldıkları gübre şimdi 3 bin 600 lira olmuş. Fakat buğdayın fiyatı geçen seneki fiyatla aynı. Bir kilo buğday veriyorsunuz, bir bardak çay içebiliyorsunuz. Çiftçi bu sene ekmeyi düşünmüyor. Ekim olmazsa yurtdışından ithal etmek zorundayız. İthal edersek dolar ödemek zorundayız. Dolar ödediğimiz zaman da fırınlardaki ekmek fiyatları, un fiyatları artacak” diye konuştu.

 

Sarıaslan, şöyle devam etti: “Ben tüm vatandaşlarla görüşüyorum. Bana söyledikleri yatırım yapılmadığı. 15 yıldır bir çevre yolu yapılacak. Her sene söz veriyorlar ama maalesef çevreyolu ile ilgili hiçbir çalışma yok. Yetkililere sesleniyorum bu konuda benim desteğim gerekiyorsa her türlü desteği vermeye hazırım. Nevşehir için ne gerekiyorsa ben hazırım. 15-20 yıldır devlet tarafından Nevşehir’e yapılan bir yatırım görmedim ben. Hiç bir yatırım yok. Rakı fabrikası vardı özelleştirildi. Taskobirlik vardı ne olduğu belli olmadı. Zamanında ciddi yatırımlar yapılmış ama şimdi bomboş duruyor. Bunların ekonomiye kazandırılması lazım. Türkiye, Türkiye’deki varlıklarını değerlendirerek zengin olmak yerine tam tersine dışarıdan borç para getiriyor.”

 

Sarıaslan, hükümetin politikalarını da eleştirerek partisinin çözüm önerilerini sundu

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, İl, Başkanı, Gülmez, ve, Milletvekili, Sarıaslan,, Basın, Toplantısı, Düzenledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı