Haber Detayı
04 Ağustos 2016 - Perşembe 15:27
 
Dakika Dakika Feto’nun Darbe Girişimi Kitabı Dağıtıldı
15 Temmuz günü bir grup haininin gerçekleştirdiği darbe girişimine karşı demokrasi nöbeti , Diriliş Meydanı’nda birlik ve dayanışma içerisinde sürüyor.
NEVŞEHİR Haberi
Dakika Dakika Feto’nun Darbe Girişimi Kitabı Dağıtıldı

15 Temmuz günü bir grup haininin gerçekleştirdiği darbe girişimine karşı demokrasi nöbeti ,  Diriliş Meydanı’nda birlik ve dayanışma  içerisinde sürüyor.

 

 

 

 Farklı  siyasi  görüşlere sahip  binlerce insanın,  tek devlet, tek bayrak, tek vatan  düşüncesi içinde Türkiye’nin birliği, diriliği ve  iriliğini ortaya koyma adına buluşmaları, demokrasi nöbeti adı altında 20. gününe girdi.

 

 

 

Diriliş Meydanı’nda toplanan her yaş grubundan binlerce Nevşehirli, büyük bir onur ile göklerde dalgalandırdıkları Türk Bayrakları ile büyük bir coşku yaşadılar.

 

 

 

Bu toprakları vatan yapmak ve düşmanlarından korumak için vatan hainleri ile giriştikleri silahlı saldırıda şehit olan asker ve polisler başta olmak üzere 15 Temmuz’daki hainlerin darbe girişimi sırasında şehit olan polis, asker ve sivil vatandaşlarımızın ruhuna fatiha okunmasının ardından İstiklâl Marşı binlerce vatandaş tarafından okundu.

 

 

Nevşehir’deki çeşitli camilerde görev yapan imam-hatipler tarafından Kuran-ı Kerim Tilavetinin ardından Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir İl Jandarma Komutanı J.Kıd.Alb.Metin Alkaya, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,  İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, Siyasi Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  hazırlanan aşure dağıtımına katıldı.

 

 

Vali Aktaş ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,  daha sonra Diriliş Meydanı’nda Anadolu Ajansı Nevşehir Bürosu tarafından Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü  tarafından  15 Temmuz 2016 günü gerçekleştirilen hain darbe girişiminin, dakika dakika fotoğraflarla anlatıldığı ‘Dakika Dakika Feto’nun Darbe Girişimi’ isimli kitabını vatandaşlara dağıttı.

Burada Anadolu Ajansı’na özel açıklamalarda bulunan Vali Aktaş, bir grup haininin gerçekleştirdiği darbe girişiminin Anadolu Ajansı’nın bu kitabı ile çok net bir şekilde anlatıldığını belirterek, gelecek nesiller için de bu kitabın ihanetin anlatılması açısından  önemli bir kaynak eser olacağını ifade etti ve kitabı hazırlayan Anadolu Ajansı yöneticilerine teşekkür ederek, darbe gecesinden beri ülke genelindeki basın organlarının hassas bir yayıncılık örneği gösterdiklerini için yayın kuruluşlarının çalışanlarına ve yöneticilerine de sorumlu yayıncılık anlayışlarından dolayı teşekkür etti.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dakika, Dakika, Feto’nun, Darbe, Girişimi, Kitabı, Dağıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı