Haber Detayı
26 Mart 2015 - Perşembe 10:28
 
Damat İbrahim Paşa Gençlik Derneği Konferans Düzenledi
NEVŞEHİR Haberi
Damat İbrahim Paşa Gençlik Derneği Konferans Düzenledi


Damat İbrahim Paşa(DİP) Gençlik Derneği ve kardeş gönüllü kuruluşlarla organize edilen ve  Bağımlı Olma Kendin Ol Projesi kapsamında konferansta Mahir İz hoca anıldı.

Hafız Mahmut Sami Kemikkıran’ın gür sesiyle Kur'an tilavetiyle başlayan gecede, açış konuşmasını gönüllü dernekler adına DİP Gençlik Derneği başkanı Murat Saltuk yaptı. Ardından emekli savcı Mehmet Temiz ağabey Mahir iz hoca ile ilgili hatıralarından bahsetti.

Söz konusu adanmışlık olunca programa öğretmenlerin yanı sıra halkımızın büyük bir teveccühü oldu. Hatta öyle ki katılım az olur endişesi ile orta halli bir salon olan Ticaret Borsası salonu tutulmuştu. Ancak bir çok mahir iz hoca gönüldaşının ayakta dinlemesi hatta yer bulamayarak geri dönenleri duymak bizleri üzdü.

Eğitimci Yazar İdris Topçuoğlu bey, sanki o anı yaşıyormuşçasına heyecanlı ve enfes sunumuyla dinleyicilerin gönüllerinde taht kurdu. 59 yıl öğretmenliğe adanmış örnek bir hayatı dinlemek. Ben dünyaya yeniden gelsem öğretmen olurum diyen, benim mezar taşıma muallim mahir iz yazın diyen gerçek bir gönül erini, dert sahibi dava sahibi insanı hatırlamak Nevşehir insanının gönlünde ve ufkunda derin izler bıraktı.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Damat, İbrahim, Paşa, Gençlik, Derneği, Konferans, Düzenledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı