Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 21:37
 
Devletin Sosyal yardımları artırıldı
Koronavirüs tedbirleri nedeniyle yapılan “Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı” sonrasında açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında;
NEVŞEHİR Haberi
Devletin Sosyal yardımları artırıldı

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın belirlediği kriterlere göre ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımlar için ilave 2 Milyar Liralık kaynak ayrılmış olup, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının hali hazırda düzenli sosyal yardımlarından ( 2022 engelli maaşı, yaşlılık maaşı, dul maaşı vb. ) faydalanan ihtiyaç sahibi 2 milyon haneye, 1.000 TL. Nakdi destek verilecek ve söz konusu destekten yararlanması için vatandaşlarımızın herhangi bir başvuru yapmasına gerek duyulmadan otomatik olarak tanımlanacaktır.

 

 

Bunun yanında merkez ve ilçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımızın periyodik payları vatandaşlarımıza daha fazla yardım yapılabilmesi için artırılmış olup, gelen ödenekler muhtaç durumda bulunan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesinde kullanılacaktır.

 

https://www.ailevecalisma.gov.tr/tr-tr/basin-aciklamalari/2-milyar-liralik-nakdi-yardim-ile-ilgili-basin-aciklamamiz/

Kaynak: Editör:
Etiketler: Devletin, Sosyal, yardımları, artırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı