Haber Detayı
13 Ağustos 2017 - Pazar 11:03
 
Diriliş Sevdalılar Fırtına Geri Dönüyor
3. Sezon 91. Bölümde nefes kesen sezon finaliyle hayranlarını merak içinde bırakan dizi de Ertuğrul Bey’i neler bekliyor?
ASAYİŞ Haberi
Diriliş Sevdalılar Fırtına Geri Dönüyor

3. Sezon 91. Bölümde nefes kesen sezon finaliyle hayranlarını merak içinde bırakan dizi de Ertuğrul Bey’i neler bekliyor?

 


Önce sezon finalini hatırlayacak olursak, 91. Bölümde; 

“Büyük bir orduyla birlikte Hanlı Pazar’a baskın yapmak üzere gelen Vasilius, Ertuğrul’un tuzağına düşmüş ve Ertuğrul tarafından öldürülmüştür. Ertuğrul şimdi gözünü Karacahisar kalesine dikmiştir.Sultan, Kalenin fethi için ordusuyla Ertuğrul’a destek olmuştur. Ertuğrul başsız kalan kaleye Selçuklu sancağını dikmiştir. Diğer yandan Ekaterina, kaledeki boşluktan istifade ederek imparatora mektup yazmış ve yetki istemiştir. Ertuğrul’ların ve Çavdar’ların zaaflarını bilen Ekaterina’nın bu talebi imparator tarafından kabul görmüştür.”

UZMAN GÖRÜŞÜ

Ancak akıllarda ki soru dizi finalinde ağır şekilde yaralanan Ertuğrul Bey’in hayatta kalıp kalmayacağıdır. Bu soru hayranlarının günlerdir cevabını aradığı bir sorudur. Gazetemiz yazarlarından İnanç Yılan’a senarist olması hasebiyle bu soru hakkında ki fikirlerini sorduğıumuz da kendisinin yorumu şöyleydi; 
“Birincisi böylesi bir izleyici kitlesine sahip bir dizinin baş rolü ölecek olsa bu yeni sezon da oyuncunun olmayacağı anlamına gelir ki, basına yansıyan böyle bir haber yok. Ki malum biz dizi haberlerini oyuncuların aldıkları ücretlere kadar takip edebiliyorken böylesi bir şeyin haber olmaması imkansız. Gerçi yapımcı firma ve TRT yönetimi çok iyi bir süreç yöneterek magazin basınının gündeminden uzakta tutmayı başardıkları için bence diziyi çok iyi korudular. Çünkü seyirci karakterleri canlandıran oyuncularla haşır neşir olduğu zaman dizilerin büyüsü kaçıyor.

Mesela Amerikan dizilerinde ki kurallardan biridir kafası esenin röportaj vermeyi bırakın laubali görüntülere bile müsade etmesi. Gelelim dizye, Ertuğrul Bey hayatta kalacak ama muhtemelen bu sezon daha fazla entrika izleyeceğiz. Çünkü henüz çekimlere başlanmadı ve yoğun aksiyon sahnelerini ileriki bölümlere taşıyacaklar havası veriyor bu da. İhtimal o ki geçen sezon ki yayın tarihine (25 Ekim 2016) çok yakın bir günde başlar. Ayrıca dizinin tarihsel süreci takip ettiği kadar güncele de atıflar yaptığı düşünülürse ihanet içine giren sözde bir din adamı profili de ekrana yansıyabilir. Sonuç olarak biraz daha gerilim seviyesi yüksek bir sezon bizi bekliyor diye düşünüyorum ”

Ancak elbette İnanç Yılan’ın ki de dışardan bir bakış açısı ve tam da söylediği gibi yapımcı firma ve yayıncı kanal (TRT1) fazlasıyla ketum kalsa da ilk ip ucu sezon bölümlerinin henüz çekilmeğe başlamamış olmasında saklı. TRT’nin dizi film senaryolarını önceden denetimden geçirdiği bilindiğinden ve sözleşmelerin sezon sonunda yenilendiği düşünülürse set ekibine henüz “motor” denecek hale gelinmediği de belli oluyor. 

Yine TRT’nin stok bölümlere önem verdiği ve bunun da ihtimal 4 bölüm olması gerektiği düşünülürse Ekim’in 3. Veya 4. Çarşambası diziyi ekranda görebileceğimizi tahmin ediyoruz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diriliş, Sevdalılar, Fırtına, Geri, Dönüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı