Haber Detayı
06 Aralık 2019 - Cuma 12:15
 
Eğitim seminerlerinin ilk etabı tamamlandı
Nevşehir İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu'nun hazırlamış olduğu “Evliliğe İlk Adım” eğitim seminerlerinin ilk etabı Nevşehir İl Müftülüğü Ek Hizmet Binası Toplantı Salonunda tamamlandı.
NEVŞEHİR Haberi
Eğitim seminerlerinin ilk etabı tamamlandı

 

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu'nun hazırlamış olduğu “Evliliğe İlk Adım” eğitim seminerlerinin ilk etabı Nevşehir İl Müftülüğü Ek Hizmet Binası Toplantı Salonunda tamamlandı.

 

“Ailenin sağlam temeller üzerine inşa edilmesi, ailelerin güçlendirilmesi ve huzurlu bir şekilde devamının sağlanması amacıyla” İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosunca düzenlenen seminerlerde yeni evli ve evliliğe adım atacak çiftlere sevgi, merhamet, adalet ve emanet bilinci gibi aileyi ayakta tutan değerler hususunda Kur’an ve sünnet ışığında bilgiler verildi.

 

Seminerlerde İl Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Vaizi Asuman Turgut “Nikah ve Sorumlulukları”, "Ailede İffet ve Mahremiyet", “Yuvamız Merhamet Ocağı Olsun”, "Evlilikle Büyüyen Ailem" konularında, İl Vaizi Hatice Bahacan ise “Evlilik; Ahirete Uzanan Birliktelik”, “Ailemin İletişim Dili”, “Çocukla Şenlenen Yuvalar”, “Çevre Bilinci ve Tüketim Ahlakı” başlıklı sunumlarını yaptılar.

 

Seminere katılan çiftlere ve adaylara teşekkür eden İl Müftüsü Yakup Öztürk, buradaki aldıkları bilgiler doğrultusunda mutlu ve örnek bir aile olmaları temennisinde          bulundu.

 

Programın sonunda İl Müftüsü Yakup Öztürk ve İl Müftü Yardımcısı Ali Bingül tarafından çiftlere ve adaylara katılım belgeleri verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eğitim, seminerlerinin, ilk, etabı, tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı