Haber Detayı
23 Ekim 2013 - Çarşamba 10:41
 
ENGELLİLERE AÇIK PENCEREDEN HAVA MI ALDIRILIYOR
NEVŞEHİR Haberi
ENGELLİLERE AÇIK PENCEREDEN HAVA MI ALDIRILIYOR

Nevşehir’de engellilere hizmet veren Özel Güneş Engelli Bakım Merkezi’ne  ait içerisinde engellilerin bulunduğu ve seyir halindeki minibüsü görenler adeta isyan etti. Aracın açık penceresinden engelli çocuklar kolları sarkarak yolculuk yapıyor.
Geçtiğimiz günlerde Nevşehir merkezde seyir halinde olan ve içerisinde yolcuların bulunduğu minibüsü görenler ‘Bu kadarına da pes’ dedirten manzarayla karşılaştılar. Üzerinde Özel Güneş Engelli Bakım Merkezi Derinkuyu / Nevşehir yazan ve içerisinde engelli hastaların olduğu görülen minibüs,  üzerindeki bu yazı kadar açık penceresinden sarkan ve kollarını uzatan engelli çocuklarla daha da dikkat çekti.
Vatandaşların yanı sıra olayı gören gazetemiz muhabirinin çektiği fotoğraftan da anlaşıldığı gibi minibüs içerisinde bir yerlere götürülen ve arka koltuklara oturtulmuş çocuklar pencereden kollarını dışarı çıkararak yolculuk ediyorlar.
ADETA OLASI KAZAYA DAVETİYE
Olayı gören vatandaşların hayretler içerisinde baktığı seyir halindeki minibüs  içerisinden kollarını sarkan engelli çocuklar olası bir kazaya adeta davetiye çıkarırken, bu engellileri taşıyan minibüs şoförü ve yanlarında bulunan refakatçi başta olmak üzere bakım merkezi yetkililerinin de bu konulara ne kadar duyarsız oldukları ortaya çıkmış oldu. 
Kaynak: Editör:
Etiketler: ENGELLİLERE, AÇIK, PENCEREDEN, HAVA, MI, ALDIRILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı