Haber Detayı
26 Ekim 2013 - Cumartesi 15:09
 
GÜLŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DURSUN, GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ
İLÇELER Haberi
GÜLŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DURSUN, GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

GÖREV SÜRESİNCE YAPTIĞI ÇALIŞMALARI ANLATAN BAŞKAN DURSUN, YENİ PROJELERİNİ AÇIKLADI
Belediye başkanıDursun, yerel ve ulusal gazete, televizyon ve ajansların muhabirleri ile Gülşehir ilçesindeki Kapadokya Kartal Otel’de kahvaltıda bir araya geldi.

Burada görevde bulunduğu süre içerisinde yaptığı çalışmalar hakkında gazetecilere bilgi veren Dursun, belediye başkanı seçilmeden önce Gülşehir halkına söz verdiği hizmetlerin tamamını hayata geçirdiğini kaydetti.

Gülşehir’in artık Avanos ve Ürgüp gibi ilçelerle kıyaslanır hale geldiğini ve sürekli olarak kendisini yenilediğini vurgulayan Dursun, yeniden belediye başkanı seçilmesi durumunda ilçelerini turizmde ön plana çıkartacak bir çok yeni projeyi hayata geçireceklerini söyledi.

Dursun: “Halkımız ben belediye başkanı seçilmeden önce ilçemize bir Fakülte veya Yüksekokul kurulmasını ve TOKİ konutlarını hayal etti. Her ikiside bizim dönemimizde hayata geçti. Şu anda ilçemizde bulunan yüksekokulda bin 100 öğrenci öğrenim görmekte ve bu sayı önümüzdeki yıllarda daha da artacak. Yüksekokul ilçemize ciddi bir ekonomik canlılık getirdi ve halkımız bunu benimsedi. Önümüzdeki yıllarda yüksekokulumuz için yeni bir bine ve kampus alanı projemiz bulunmakta”dedi.

İlçelerinde TOKİtarafından başlatılan toplu konut projesinin şu anda yüzde 50 aşamasına geldiğini ve 300 konutun yapımının 2014 yılında tamamlanacağını kaydeden Dursun, 2. Etap TOKİ konutları içinde çalışmaların sürdüğünü açıkladı. TOKİ’nin ilçelerinde 300 yeni konut daha yapacağını belirten Dursun, yeni konut alanıiçerisinde TOKİ tarafından ilkokul ve cami inşaatının da gerçekleştirileceğini ifade etti.

Dursun: “TOKİkonutlarına vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi ve 2. Etap çalışmalarına önümüzdeki yıl içerisinde başlanacak. Bu etabımızda diğerine yakın olarak inşa edilecek. Bu alanların tamamlanması ile birlikte şehrimiz ırmağın her iki yakasına da yayılmış olacak. Bunun yanında ırmak boyunca yapacağımız düzenleme çalışmalarıile birlikte yeni mesire alanları, yürüyüş yolları ve parklar oluşturacağız”diye konuştu.

Belediye olarak oldukça yoğun bir dönemi geride bıraktıklarını ifade eden Dursun, ilçelerineşimdi de yeni bisiklet yolları, kapalı Pazar yeri ve belediye hizmet binasıkazandırmak istediklerini ve bu üç proje içinde önemli mesafe aldıklarınısözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜLŞEHİR, BELEDİYE, BAŞKANI, MUSTAFA, DURSUN,, GAZETECİLERLE, BİR, ARAYA, GELDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı