Haber Detayı
17 Mayıs 2018 - Perşembe 11:08
 
Gaznevi ve Çetinel Cami Cemaati Çanakkale'yi Gezdi
Gaznevi Camii İmam Hatibi Ali Özcan ve Çetinel Camii İmam Hatibi Hüseyin Yılmaz birlikte Camilerinde Namaz kılan cemaatlerini aileleri ile birlikte Çanakkale’ye götürdüler.
NEVŞEHİR Haberi
Gaznevi ve Çetinel Cami Cemaati Çanakkale'yi Gezdi

 

Bu gezide ilk önce Çanakkale nin şehitlikleri sırasıyla ziyaret edildi.Bir Rehber eşliğinde yapılan gezide şu noktalar ziyaret edildi.

 

Gelibolu Yarım Adası’nda: Dur Yolcu Yazısı, Kilitbahir Kalesi, Namazgah, Seyit Onbaşı Anıtı, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Yalnız Çam (Lone Pine) Mezarlığı ve Anıtı, 57. Piyade Alayı Şehitliği, Conkbayırı, Çanakkale Şehitler Abidesi, İlk Şehitler Anıtı, Seddülbahir Kalesi,Yahya Çavuş anıtı,Hasan Albay anıtı ve daha bir çok nokta ziyaret edildi.

 

Kuranı Kerimler okundu ve topluca  Dualar edildi. Alçıtepe Köyünde topluca Namaz kılındı. Daha sonra topluca resim çektirildi gezinin ilk bölümü olan  Çanakkale turu tamamlandı ve Bursada konaklamak için yola çıkıldı.

 

Gaznevi Camii ve Çetinel Camii tarafından düzenlenen gezinin ikinci bölümü Bursa ile devam etti. Burada Bursanın adeta sembolü olan ULU Camii ziyaret edildi ve Öğle namazı topluca kılındı.Daha sonra Bursayı tepeden bakışla izlenebilen Tophane ye çıkıldı. Burada bulunan Osmanlı Devletinin kurucusu olan Osman Gazi Türbesi ve Osmanlı Devletinin İkinci Padişahı olan Orhan Gazinin Türbesi ziyaret edildi,Kuranı Kerimler okundu ve Dualar edildi.Buradan yine Bursanın sembollerinden Emir Sultan Camii ve Türbesi ziyaret edildi.Sonra Yeşil Cami ve Türbesi ziyaret edildi.

 

Gaznevi Camii ve Çetinel Camii tarafından düzenlenen gezinin ikinci bölümü olan Bursa bölümü de böylece tamamlanmış oldu.3 gün süren bu geziye aileleri ile birlikte 35 kişi katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gaznevi, ve, Çetinel, Cami, Cemaati, Çanakkale'yi, Gezdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı