Haber Detayı
09 Ocak 2017 - Pazartesi 11:42
 
Gizligder, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı
NEVŞEHİR (İHA) - AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' dolayısıyla mesaj yayımladı.
SİYASET Haberi
Gizligder, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

 

NEVŞEHİR (İHA) - AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' dolayısıyla mesaj yayımladı. 


AK Parti Nevşehir Milletvekili Gizligider mesajında, "10 Ocak, basın çalışanlarına ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 sayılı kanunun yürürlüğe girdiği 1961 tarihinden itibaren bu yana ülkemizde 'Çalışan Gazeteciler Günü' olarak kutlanmaktadır. Hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı basın demokrasinin yaşanmasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Basın toplumun gerçekleri öğrenmesinde ve sesini duyurmasında, toplumdan gelen istekleri yansıtarak, kamuoyu oluşturulmasına aracılık yapan en etkili araçlardan biridir. Doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışıyla, kamuoyunu ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturan basın, farklı görüşlerin seslendirilmesine de imkan sağlayarak, toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendirmektedir. Ancak basının bu önemli sorumluluklarını yerine getirebilmesi için meslek etiğini her şeyin üstünde tutması ve kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışını benimsemesi gerekmektedir" ifadelerini kullandı.


Milletvekili Gizligider, mesajının devamında şunları kaydetti.


"Nevşehir basını da bu sorumlulukların bilinciyle kamuoyunun aydınlatılması konusunda üzerine düşen görevi başarıyla yerine getirmektedir. Kamuoyunu aydınlatmak için her türlü olumsuzluğa rağmen büyük bir özveri ile toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren basın çalışanlarımızı takdir etmemek mümkün değildir. Bu duygu ve düşüncelerle, AK Parti Hükümeti ve milletvekilleri olarak yürüttüğümüz tüm çalışmalarda büyük desteğini aldığımız basınımıza teşekkürlerimi sunuyor, ilkeli ve objektif bir anlayışla devam edeceğine inandığım çalışmalarında başarılar diliyor, tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum.” 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gizligder,, 10, Ocak, Çalışan, Gazeteciler, Gününü, Kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı