Haber Detayı
12 Ekim 2017 - Perşembe 21:53
 
Gizligider Müjdeyi Verdi; Ankara-Nevşehir Yolu Kısalıyor
AK Parti Nevşehir milletvekili Ebubekir Gizligider Nevşehir-Ankara yolunun kısalması için yapılan çalışmalar hakkında son gelişmeleri sosyal paylaşım sayfasından paylaştı.
SİYASET Haberi
Gizligider Müjdeyi Verdi; Ankara-Nevşehir Yolu Kısalıyor

 

AK Parti Nevşehir milletvekili Ebubekir Gizligider Nevşehir-Ankara yolunun kısalması için yapılan çalışmalar hakkında son gelişmeleri sosyal paylaşım sayfasından paylaştı.

 

AK Parti Nevşehir milletvekili Ebubekir Gizligider Ankara-Niğde otoyolu projesinin bugün Resmi Gazete’de yayımlandığını ve bu sayede Ankara-Nevşehir yolunun da kısalacağını söyledi. Milletvekili Gizligider açıklamasında şunları kaydetti;

 

“İlimiz sınırlarından da geçerek hemşehrilerimizin hem Ankara’ya hem de ülkemizin güneyine daha konforlu ve güvenli seyahat etmesini sağlayacak olan ve 2020 yılında tamamlanmasını hedeflediğimiz Ankara – Niğde Otoyolu Projesi ile bağlantı yollarının ihalesi bildiğimiz gibi bu yılın Nisan ayında yapılmıştı. Projenin zamanında tamamlanarak ülkemizin hizmetine girmesi amacıyla bugün Resmi Gazete’de Başbakanlık Genelgesi yayınlandı. İlgili kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilen genelgeye göre proje güzergahında yapılması gereken imar planı ve değişiklikleri, kamulaştırma, altyapı çalışmaları, arazi toplulaştırmaları ile kamu kurum ve kuruluşlarına ait taşınmazların devri ve tahsisi gibi işlemler kanunda belirtilen azami süreler beklenmeden uygulanacak. Proje kapsamında tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen raporlar ve izinler acele olarak sonuçlandırılacak ve genelgenin 12.maddesine göre otoyol projesi etkileşim halinde olduğu diğer projelere göre öncelik teşkil edecek.

 

15 yıldır otoyollar ve bölünmüş yollarla ülkemizin her bir bölgesini birbirine bağlayan, şehirlerimiz arasında gönül köprüleri kuran Ak Parti Hükümetimizin hemşehrilerimize ve komşu illerimizdeki vatandaşlarımıza 2020 yılında tamamlanacağını müjdelediği otoyolun yayınlanan genelge ile hedeflenen sürede tamamlanarak hizmete gireceğine inanıyor, destekleri ve ilgisi için Başbakanımız Sn. Binali YILDIRIM’a hemşehrilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gizligider, Müjdeyi, Verdi;, Ankara-Nevşehir, Yolu, Kısalıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı