Haber Detayı
10 Nisan 2018 - Salı 13:28
 
Gizligider, Polis Haftasını Kutladı
AK Parti Nevşehir milletvekili Ebubekir Gizligider 10 Nisan Polis Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
SİYASET Haberi
Gizligider, Polis Haftasını Kutladı

 

AK Parti Nevşehir milletvekili Ebubekir Gizligider 10 Nisan Polis haftası nedeniyle yayımlamış olduğu mesajında şunları kaydetti;

 

"10 Nisan 1945 tarihinde yayımlanan Polis Nizamnamesi ile kurulan ve bugün 173. Yılını kutlayan Polis Teşkilatımız milletimizin güvenliği ve huzurunun korunmasının teminatı olmuştur. Kamu düzenine ve devlet bütünlüğüne yönelik her türlü tehdide karşı büyük fedakârlık, sabır ve cesaretle görev yapan polisimiz 173 yıllık birikimini çağın imkanlarıyla birleştirerek örnek bir başarı göstermektedir. Vatan sevgisi ve görev bilinciyle gece gündüz aziz milletimizin huzur ve güven içinde yaşaması için Anayasa ve yasalara bağlı olarak görev yapan polis teşkilatımızın bugüne kadar göstermiş olduğu başarı hepimize iftihar kaynağı olmuştur.

 

Kurulduğu günden itibaren sürekli kendini geliştirmeye ve yenilemeye önem veren teşkilatımız asayiş ve güvenliği sağlarken terör örgütlerine ve 15 Temmuz kalkışması gibi ülkemizin bütünlüğüne kast eden hain girişimlere karşı milletimizden aldığı güçle adeta bir kahramanlık destanı yazmıştır.

 

Bu duygularla Türk Polis Teşkilatımızın 173. kuruluş yıldönümünü ve 10 Nisan Polis Haftasını kutluyor, aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, gazilerimize sağlık ve sıhhat, görevi başında olan polislerimize de çalışmalarında başarılar diliyorum."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gizligider,, Polis, Haftasını, Kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı