Haber Detayı
06 Aralık 2019 - Cuma 12:07
 
GÖR-BİR’de hafızlık kuvvetlendirme eğitimi sürüyor
Nevşehir’in önemli manevi şahsiyetlerinden Mahmut Sami Kemikkıran Hoca Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneğinde her gün hafızlık kuvvetlendirme eğitimi veriyor.
NEVŞEHİR Haberi
GÖR-BİR’de hafızlık kuvvetlendirme eğitimi sürüyor

 

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in önemli manevi şahsiyetlerinden Mahmut Sami Kemikkıran Hoca Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneğinde her gün hafızlık kuvvetlendirme eğitimi veriyor.

 

Hafızlıklarını tamamlayan ve sınavlara hazırlanan hafızların öğrendiklerini unutmamaları, tekrarlamaları için gerçekleştirilen hafızlık kuvvetlendirme eğitiminin yıl boyunca sürdüğünü söyleyen dernek başkan yardımcısı Mahmut Sami Kemikkıran, 8 hafızın katıldığı bu dönemki kursun son derece yararlı geçtiğini belirtti.

 

Enderun Eğitim Vakfının Hafız evinde konaklayan hafızların her gün 10.00 – 12.00 saatleri arasında dernekte eğitim görmeyi sürdürdüklerini söyleyen Kemikkıran, “Hafızlık elde tutulması gereken bir cevherdir. Hafızlık eğitimlerini tamamlayan bu kardeşlerimizden kimisi yüksek okulu, kimisi de liseyi bitirme sınavlarına hazırlanıyorlar. Bu arada öğrendiklerini unutmamaları için düzenlediğimiz hafızlık kuvvetlendirme eğitimimiz sayesinde bilgilerini taze tutuyorlar. Ben kendilerine bu son derece önemli eğitim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÖR-BİR’de, hafızlık, kuvvetlendirme, eğitimi, sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı