Haber Detayı
14 Mart 2018 - Çarşamba 14:11
 
Gülşehir'de Lavra ve Haşere Üreme Noktaları İlaçlanıyor
Gülşehir Belediyesi ilçede haşere ve sineklerin üremesini engellemek için larva noktalarına yönelik ilaçlama çalışmaları devam ediyor.
BELEDİYELER Haberi
Gülşehir'de Lavra ve Haşere Üreme Noktaları İlaçlanıyor

 

Gülşehir Belediyesi olarak ilçe halkımızın daha rahat bir yaşantı sürdürebilmesi için başlatılan yeni dönem larva ilaçlama çalışmaları çöp Konteynırları, öz kanal içleri, kızılırmak kenarları ile küçük ve büyükbaş mandıralarda yapılıyor. Tespit edilen noktalarda ilaçlama çalışmaları kapsamında periyotlar halinde etaplara ayrılarak çalışma yapılıyor. Yaz aylarında sivrisinek, sinek, karasinek ve haşere oluşumun önüne geçmek için ilçe merkezi ve mahallelerde çalışmaları aralıksız devam ediyor. Çalışmalar kapsamında ilçe merkezinde başta çöp merkezleri olmak üzere ULV ilaçlama araçları ile sinek ve haşere oluşumun önüne geçmek için yeşil alanlar, park ve bahçeler, su birikintileri, bataklık, kanallar, fosseptik çukurlar ve mandıralarda etkin bir şekilde ilaçlama yapılıyor.

 

Kış dönemi, bahar dönemi ve yaz dönemi olarak yılda 3 defa periyodik olarak çalışmaların gerçekleştiğini ifade eden Belediye Başkanı Vahdi Arısoy, Haşerelerin üreme kaynağı olan sulak yerlerin karasinek ve sivrisinek larvalarına karşı ilaçlama faaliyetlerinin yapıldığını vurguladı.  Gülşehir genelinde sineksiz bir yaz geçirmesinin planlandığını belirten Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy;  " İnsanların yaşadıkları yerleri yaşanmaz hale getiren, hastalık etkeni vektörlere karşı etkin mücadele devam ediyor. Belediye olarak halk sağlığını korumak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. İlaçlama çalışmalarımız sayesinde sadabad parkımız başta olmak üzere mahalle parkları, çöp konteynırları ve bataklıklar uçkun, larva, karasinek ve sivrisinek gibi haşerelere karşı ilçalanmaya devam ediyor" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gülşehir'de, Lavra, ve, Haşere, Üreme, Noktaları, İlaçlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı