Haber Detayı
15 Temmuz 2014 - Salı 22:54
 
Hangi Birincilik Doğru?
EĞİTİM Haberi
Hangi Birincilik Doğru?

Nevşehir’de özel olarak eğitim veren Lara Koleji ve Altınyıldız Koleji’nin birincilik açıklamaları kafaları karıştırmaya devam ediyor. Nevşehir’de Haberin Merkezi www.lalehaber.com haber sitesi olarak bu konuyu ilk kez geçtiğimiz hafta gündeme getirmiş ve Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı açıklama ile Nevşehir’de böyle bir birincilik açıklanmadığını yayınlamış ve okullar hakkında inceleme başlattığını duyurmuştu.  Nevşehir il Milli Eğitim Müdürlüğü kendisini Nevşehir il Birincisi olarak açıklayan okullar hakkında inceleme başlattığını şu açıklama ile duyurmuştu;
Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklama aynen şu şekilde;
 
''MEB ve ÖYSM tarafından yapılan merkezi sınavların ( TEOG, YGS, ve LYS) sonuçlarının açılanmasında hangi kurumun birinci, ikinci veya üçüncü olduğunu bildiren bir derecelendirme yapılmamaktadır. 
Hal böyleyken bazı özel eğitim kurumlarının kendilerini kurumsal olarak birinci, ikinci veya üçüncü olarak ilan ettiği gözlemlenmiştir.
Bu bağlamda gayri resmi bilgilerle açıklama yapan kurumlarımız için Müdürlüğümüzce inceleme başlatılmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''
 
İşte Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre HER İKİ OKULUNDA BİRİNCİ OLMADIĞI, BİRİNCİLİK DİYE BİR DURUMUN SÖZ KONUSU OLMADIĞI ANLAŞILMAKTADIR.
 
Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada sizlerin de okumuş olduğu üzere herhangi bir birincilik söz konusu olmadığı duyurdu. Ancak Nevşehir’de özellikle kayıt dönemlerinde öğrenci kapma yarışına giren Lara Koleji ve Altınyıldız Koleji kendilerini halen resmi sitelerinde Nevşehir birincisi olarak yayınlamaya devam ediyor.
 
İşte Lara Koleji’nin resmi sitesinden yapmış olduğu o haber; 
TEOG'DA NEVŞEHİR BİRİNCİSİYİZ
 
2014 yılı TEOG sınavlarında okulumuz Nevşehir'de tüm okulları geride bırakarak Nevşehir 1.si oldu.
HABER METNİ-Bu yıl ilk defa 8. sınıflarda düzenlenen TEOG sınavlarında Nevşehir birincisi Lara Koleji ve Maltepe Dershaneleri öğrencisi oldu. Lara Koleji 2014 yılı TEOG sınavlarında 562,741 puan ortalamasıyla tüm okulları geride bırakarak Nevşehir birincisi oldu. Bunun yanı sıra Nevşehir’de ilk 10’a giren 4 öğrencinin Lara Koleji ve Maltepe Dershaneleri öğrencileri olması dikkat çekti. Özel Lara Koleji ve Maltepe Dershaneleri’nin ortaokul öğrencilerine yönelik yürütmüş olduğu sistemli eğitim modeli kapsamında eğitim gören Ülkü İkbal İlhan, 2 sınavda toplam 240 soruda 1 yanlış yaparak 498 puanla Nevşehir birincisi oldu. Bu sene ilk kez uygulanan ortak sınavlarda (TEOG) öğrenciler uzman öğretmen kadroları tarafından sınavlara hazırlandı ve başarılı oldu.

Kaynak: Lara Koleji Resmi Sitesi

İşte Altınyıldız Koleji resmi sitesinden yapılan İl Birinciliği Haberi;
2014 Teog Orta Öğretime Geçiş Sınavı Nevşehir 1.si Altınyıldız Koleji

  ŞAMPİYONLARIN OKULU ALTINYILDIZ KOLEJİNDEN 2014 ORTA ÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVLARINDA YİNE REKOR BAŞARI.
        2014 Orta Öğretime Geçiş Sınav sonuçlarına göre Altınyıldız İlköğretim Kurumu son 13 yıldır olduğu gibi yine Nevşehir 1.si okul olmuştur. 317 Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi 100 tam puan almıştır.
        Bugüne kadar SBS’de 11 öğrencimiz 500 tam puan alarak Türkiye Birincisi olmuş ve bu alanda kırılması zor bir rekora imza atmıştır.

Kaynak: Altınyıldız Resmi Sitesi
 
Nevşehir’de eğitim öğretime devam eden bu iki özel okul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan resmi açıklamayı adeta hiçe sayarak sitelerinde kendilerini Nevşehir Birincisi olarak ilan etmeye devam ediyor.
Nevşehir’de Haberin Merkezi www.lalehaber.com Haber sitesi olarak Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerini göreve davet ediyor ,Nevşehir’de akılları karıştıran her iki okulu ise Nevşehir halkından özür dilemeye davet ediyoruz. 

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Hangi, Birincilik, Doğru?,
Yorumlar
Haber Yazılımı