Haber Detayı
10 Ekim 2013 - Perşembe 10:49
 
Hizmet Kalitesi Yüksek Bir Hastaneye İhtiyacımız Var
NEVŞEHİR Haberi
Hizmet Kalitesi Yüksek Bir Hastaneye İhtiyacımız Var

Konuya tepki gösteren Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Turgay Çetin, Nevşehir’in ek bir hastane binası yerine hizmet kalitesi yüksek bir hastaneye ihtiyacı olduğunu belirtti.
İl sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay’ın teyit ettiği hastaneye ek bir bina yapılması konusunun yeniden ve üzerinde iyice düşünülerek ele alınmasını isteyen Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Turgay Çetin, ek bina yapmak yerine devlet hastanesinin eski binasının bu iş kullanılabileceğine dikkat çekti.
Çetin, “Nevşehir’de halen hastalar İzmir’e, Adıyaman’a, Trabzon’a ve Niğde gibi illere sevk edilirken ilimizin hastanesinin ek bir binaya ihtiyacı bulunduğundan bahsetmek bana göre son derece yanlış. Bu konu hastane yapılırken iyice düşünülmeliydi. Şu anda 320 yatak kapasitesi bulunduğu belirtilen Nevşehir İ. Şevki Atasagun devlet hastanesinin tam doluluk oranı 230 yatak kapasitesini ancak buluyor. Yeni ve ek bir binanın yerine Nevşehir’imize adam gibi ve hizmet kalitesi yüksek bir hastane oluşumuna ihtiyaç var” açıklamalarında bulundu. 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Hizmet, Kalitesi, Yüksek, Bir, Hastaneye, İhtiyacımız, Var, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı