Haber Detayı
14 Şubat 2018 - Çarşamba 11:34
 
İki Mutluluğu Bir Arada Yaşamak İsteyenler Nikah Memurluğuna Koştu
14 Şubat Sevgililer günü dolayısıyla Nevşehir’de evlenmek isteyen çiftler iki mutluluğu bir arada yaşamak için nikah memurluğuna müracaat etti.
GÜNCEL Haberi
İki Mutluluğu Bir Arada Yaşamak İsteyenler Nikah Memurluğuna Koştu

 

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Nevşehir’de de evlenmek isteyen çiftler evlilik yıldönümlerini unutulmaz kılmak için 14 Şubat sevgililer gününde evlenmek için nikah memurluklarına müracaat ettiler. Nevşehir’de Emre Mutlu ve Zekiye Gönül Şahin çifti de evlilik yıldönümlerini unutulmaz kılmak için dünya evine giren çiftlerden bir tanesi oldu. Nevşehir Belediyesi Nikah Memurluğuna 3 ay önce evlenmek için müracaat eden genç çift sabahın erken saatlerinde nikahlarını kıydırdılar. 14 Şubat sevgililer gününde nikah kıydıran Emre Mutlu ve Zekiye Gönül Şahin’in mutlulukları gözlerinden okunurken genç çift bu tarihte evlenmiş oldukları için son derece mutlu olduklarını söyledi. Damat Emre Mutlu, “14 Şubat tarihini seçmemin nedeni hem sevgililer günü hem de evlilik yıldönümünü bir arada kutlamak için seçtim. İyi ki seçmişim. Mutluyuz, Allah herkesin mutluluğunu daim etsin” dedi. Gelin Zekiye Gönül Şahin ise, “Çok heyecanlı ve bir o kadarda mutluyum. Hem sevgililer günü hem de nikah günümüz çifte mutluluk oldu. Rabbim herkese bu mutluluğu nasip etsin” diye konuştu.

 

Nevşehir Belediyesi Nikah Memuru Ertuğrul Usta ise açıklamasında her yıl Nevşehir’de 10 ila 12 çiftin 14 Şubat sevgililer gününde nikah kıydırmak için müracaat ettiklerini belirtirken bugün ise 10 çiftin nikahını kıyacaklarını söyledi. Usta,  “ Bugün 14 Şubat sevgililer günü dolayısıyla nikah kıydırmak için çiftlerimiz üç, dört hatta altı ay önceden müracaat ederek bu iki mutlu günlerini bir araya getirmiş bulunmaktalar. Bugün ve bundan sonra evlenecek olan tüm çiftlerimize mutluluklar diliyorum. Bugün için Nevşehir Belediyesi Evlendirme Memurluğuna müracaat ederek evlenme işlemlerini gerçekleştirecek 10 çiftimiz bulunuyor” şeklinde konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İki, Mutluluğu, Bir, Arada, Yaşamak, İsteyenler, Nikah, Memurluğuna, Koştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı