Haber Detayı
05 Ekim 2018 - Cuma 12:22
 
Japon Davul Grubu Masa-Daiko NEVÜ’de Konser Verecek
Japonya Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Japonya Festivali Sonbahar 2018 kapsamında ülkemize gelen ünlü Japon Davul grubu Masa-Daiko, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de konser verecek.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Japon Davul Grubu Masa-Daiko NEVÜ’de Konser Verecek

 

Japonya Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Japonya Festivali Sonbahar 2018 kapsamında ülkemize gelen ünlü Japon Davul grubu Masa-Daiko, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de  konser verecek.

 

Japonya Ankara Büyükelçiliği, Türk Japon Vakfı ve Türk Hava Yolları’nın işbirliği ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Japon Kültür Kulübü tarafından düzenlenen etkinlik, 9 Ekim 2018 tarihinde saat 18:00’de NEVÜ Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonunda gerçekleştirilecek.

 

Masa-Daiko, 1996 yılında sanatçı ve vurmalı çalgı ustası Masakazu Nishimine tarafından kurulmuştur. Grup üyeleri, geleneksel Japon savaş davulu olan “taiko” müzisyenlerinden oluşmaktadır. Çalışmalarını Kuzey Almanya'da sürdüren grup, hem geleneksel Japon parçalarını hem de Nishimine kompozisyonlarını olağanüstü bir şekilde sergilemektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Japon, Davul, Grubu, Masa-Daiko, NEVÜ’de, Konser, Verecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı