Haber Detayı
31 Ağustos 2018 - Cuma 13:27
 
Japon Turist, Kapadokya'yı Çektiği Fotoğraflarla Ülkesinde Tanıtacak
Japonya’da bir magazin dergisinde yazan Megumi Asadka 12 gün boyunca Kapadokya’da yaşadıklarını fotoğraflarken Japonya’da Kapadokya bölgesini tanıtacak.
TURİZM Haberi
Japon Turist, Kapadokya'yı Çektiği Fotoğraflarla Ülkesinde Tanıtacak

 

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya Bölgesini ziyaret eden Japon Megumi Asadka 12 gün gün boyunca Kapadokya bölgesini gezerken gezdiği yerlerden çektiği 4 bin fotoğrafı ise Japonya’da tanıtacak. Japonya’daki yaşayan insanları Türkiye’nin ve Kapadokya’nın son derece güvenliği olduğunu aktaracağını ifade eden Asadka, Kapadokya’da bizlerin Japonya’da unutmuş olduğu arkadaşlık, akrabalık ve aile bağlarını görmekten çok etkilendiğim dedi. Japonya’da yayına yapan Magazine Capa dergisinde çalışan Megumi Asadka yaptığı açıklamada, “Kapadokya bölgesine ilk kez geliyorum. Kapadokya’yı hem görmek hem de buranın kültürünü Japonya’da yansıtmak için geldim. Çocukluğumdan beri Kapadokya bölgesini duyuyordum ve burayı görmek burada ki insanları tanımak istiyordum. Sosyal medyadan Kapadokya’da balon fotoğraflarını görüyordum. Buraya ilk kez geldim ve burada iki hafta geçirdim. 4 binin üzerinde fotoğraf çektim. Burada ki insanları çok sıcakkanlı buldum. Japonya’da ki tüm insanları Kapadokya Bölgesini gezmeye davet edeceğim.  Türkiye’de ve Kapadokya’da herhangi bir güvenlik sıkıntısı bulunmuyor. Buradaki insanlar çok sıcakkanlı bir kalbe sahipler. Hatta burada beni bir köpek bile gezdirdi. İnsanlar evlerine beni evlerine çay içmeye davet etti. Burada sıcakkanlı insanlar ile her an karşılaşabilirsiniz. Japonya’da ki çalıştığım dergide buranın güzelliklerini yansıtacağım ve Türk Japon ilişkilerinin güçlenmesi için çalışacağım. Burada bizim Japonya’da unutmuş olduğumuz arkadaşlık, kardeşlik ve aile bağlarını da görmüş oldum” dedi.

 

Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil’de açıklamasında 2016 yılında Japonya’da katıldıkları turizm fuarında Megumi Asadka ile tanıştıklarını ifade ederken, “ Japonya’da katılmış olduğumuz fuarda Megumi Asadka ile tanıştık ve burada kendisine Kapadokya bölgemizi anlatmıştık. Kendiside Kapadokya’yı çok merak ettiğini ve en kısa sürede geleceğini belirtmişti. Aradan geçen 2 yılın ardından ise Japon misafirimiz bölgemize geldi ve burada bizler kendisine destek olduk. Bundan sonra da Türk-Japon dostluğunun gelişmesi anlamında çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Japon, Turist,, Kapadokya'yı, Çektiği, Fotoğraflarla, Ülkesinde, Tanıtacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı