Haber Detayı
13 Nisan 2018 - Cuma 19:55
 
Kalkınma Bakanı Elvan, Nevşehir Külliyesini Ziyaret Etti
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Nevşehir Belediyesi ile Nevşehir Külliyesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği işbirliği halinde yapımı devam eden Nevşehir Külliyesi’ni ziyaret ederek, buradaki çalışmalara ilişkin olarak Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’den bilgiler aldı.
GÜNCEL Haberi
Kalkınma Bakanı Elvan, Nevşehir Külliyesini Ziyaret Etti

 

Nevşehir’in geleceğe bırakılabilecek en temel eserlerinden biri olarak dikkatleri üzerinde toplayan Nevşehir Külliyesi’ne gelişte Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver tarafından karşılanan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve beraberindekiler, daha sonra Nevşehir Külliyesi’ni ziyaret ettiler.

 

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider,  AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar’ın da hazır bulunduğu ziyarette Belediye Başkanı Hasan Ünver,  Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden esinlenen görkemli yapısı içinde toplamda 11500 kişinin aynı anda ibadet edebileceği bir caminin yer aldığı Nevşehir Külliyesi ile ilgili olarak Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a bilgiler verdi.

 

Böyle bir yapının Nevşehir’e önemli bir değer katacağını kaydeden Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, böylesine ihtişamlı bir yapıyı şehre kazandırılmasında emekleri geçen herkese teşekkür etti.

 

Bakan Elvan ve beraberindekiler daha sonra yapımı Nevşehir Belediyesi tarafından sürdürülen Spor Kondisyon Merkezi, yürüyüş, bisiklet parkuru ve köprü inşaatında incelemelerde bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kalkınma, Bakanı, Elvan,, Nevşehir, Külliyesini, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı