Haber Detayı
31 Temmuz 2019 - Çarşamba 15:02
 
Kapadokya'da hediyelik ürün çeşitliliği artıyor
Nevşehir de Acıgöl ile özdeşleşen Su Kabağı İşlemeciliğinin yaygınlaştırılması, Kapadokya Bölgesindeki hediyelik ürün çeşitliliğinin artırılması ve kadınların ev ekonomisine katkı sağlaması için Acıgöl Kaymakamlığı ve Acıgöl Belediyesi ile iş birliği faaliyetler devam ediyor.
TURİZM Haberi
Kapadokya'da hediyelik ürün çeşitliliği artıyor

 

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir de Acıgöl ile özdeşleşen Su Kabağı İşlemeciliğinin yaygınlaştırılması, Kapadokya Bölgesindeki hediyelik ürün çeşitliliğinin artırılması ve kadınların ev ekonomisine katkı sağlaması için Acıgöl Kaymakamlığı ve Acıgöl Belediyesi ile iş birliği faaliyetler devam ediyor.

 

Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş ile Acıgöl'e özgü ürün oluşturma ve Acıgöllü kadınların ev ekonomisine katkı sağlama gayretimiz sonuç vermeye başladı.

 

Merkezde, Usta Öğretici Semra Zorba eşliğinde İş- Kur işbirliğinde açılan Su Kabağı İşlemeciliği kursları başarı ile bitiren kadınlar sipariş almaya devam ediyor.

 

Kursiyerler; Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş' tan, bir ömür boyu aynı yastığa baş koyacak yeni evlenen çiftlere nikah hediyesi olarak verilmek üzere tasarımı merkezimize ait olan su kabağı abajurlardan sipariş aldılar.

 

Halk Eğitimi Merkezinde ilk defa üretilen su kabağından objeler görenlerin beğenisini kazanmaya devam ediyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kapadokya'da, hediyelik, ürün, çeşitliliği, artıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı