Haber Detayı
07 Ocak 2017 - Cumartesi 16:51
 
Kapadokya'da Kültür Varlıklarına Zarar Verenler Kim ?
Nevşehir ilimiz Turizm yönünde bir çok kişi ziyarete gelip bizim her zaman görüp sahip çıkamadıklarımıza hayretler içinde bakarak müthiş ilgi ile ziyaretler yapıyorlar.
TURİZM Haberi
Kapadokya'da Kültür Varlıklarına Zarar Verenler Kim ?

İHBAR HABER - Nevşehir ilimiz Turizm yönünde bir çok kişi ziyarete gelip bizim her zaman görüp sahip çıkamadıklarımıza hayretler içinde bakarak müthiş ilgi ile ziyaretler yapıyorlar. 

 

Kapadokya Bölgesi Türkiye'nin sayılı ziyaret edilen turizm beldelerinden biri ancak kültür varlıklarımıza ne kadar sahip çıkıyoruz. 

 

Lale Haber Whatsapp İhbar hattımıza gelen ihbarları serbest kürsü bölümünde sizler ile paylaşıyoruz. Bu gün içinde haber ihbar hattımıza gelen ihbar ile Kızılçukur vadisinde tabiat ve kültür varlıklarımızın başında gelen Peribacalarına kimliği belirsiz kişiler tarafından pankartların çakıldığı iddia edildi. 

 

Peribacalarına 'Benimle Evlenirmisin' plakası çivi ile çakılarak belki bir organizasyon belkide bir dizi filminde sahne çekilecek olabilir ancak böyle yapılınca orada açılacak tahribattan habersiz bir takım çevreler kültür varlıklarına zarar veriyor. 

 

Nevşehir Kültür Varlıklarını korumakla yükümlü yetkililerin bu konuda daha hassas davranmalarını özellikle yasa ile korunan yerlere daha fazla takip edilmesi gerekmektedir. Bu konuda hassas davranan vatandaşlarada teşekkür ederiz. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kapadokya'da, Kültür, Varlıklarına, Zarar, Verenler, Kim, ?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı