Haber Detayı
01 Haziran 2020 - Pazartesi 13:41
 
Kapadokya’nın nazar ağaçları
Genel itibariyle küçüklükten itibaren kız çocuklarının takı malzemelerine düşkünlüğü karşı cinslerini hep şaşırtmıştır. 7 sinde incik boncuğa merak salan bayanların 70’in de bu alışkanlıklarından vazgeçmediklerinin örneği Kapadokya’nın merkezinde de kendisini gösteriyor.
NEVŞEHİR Haberi
Kapadokya’nın nazar ağaçları

 

NEVŞEHİR(MHA) Genel itibariyle küçüklükten itibaren kız çocuklarının takı malzemelerine düşkünlüğü karşı cinslerini hep şaşırtmıştır. 7 sinde incik boncuğa merak salan bayanların 70’in de bu alışkanlıklarından vazgeçmediklerinin örneği Kapadokya’nın merkezinde de kendisini gösteriyor.


Kapadokya bölgesinin önemli turizm merkezlerinden birinde bulunan nazar ağacı 7 sinden 70’ine bütün kız çocuklarının ve bayanların ilgisini görmeye devam ediyor.


Bölgenin tarihi ve turistik merkezlerini gezip görmek için Kapadokya’nın başkentine gelen bayanların çok büyük bir bölümü tezgahlardan bir mavi boncuk alıp nazar ağacına asmayı unutmuyor.
Bu durum her ne kadar beraberlerinde geldikleri karşı cinsleri tarafından tuhaf olarak karşılansa da Analı kızlı, ebeli halalı bu alışkanlık sayesinde nazar ağacı bölgenin adından bahsettiren bir sembol olmuş durumda.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kapadokya’nın, nazar, ağaçları,
Yorumlar
Haber Yazılımı