Haber Detayı
06 Şubat 2017 - Pazartesi 15:50
 
Kapadokya'ya Ziyaretçi Sayısı Çok Düştü
Türkiye’nin peribacaları, eşsiz güzellikteki vadileri, sıcak hava balonculuğu, yeraltı şehirleri ile ünlü turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesini ziyaret eden turist sayısı Ocak ayında 44 bin 532 kişi oldu..
TURİZM Haberi
Kapadokya'ya  Ziyaretçi Sayısı Çok Düştü

Türkiye’nin peribacaları, eşsiz güzellikteki vadileri, sıcak hava balonculuğu, yeraltı şehirleri ile ünlü turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesini ziyaret eden turist sayısı Ocak ayında  44 bin 532 kişi oldu..

 

Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgilere göre, Göreme Açık Hava Müzesi başta olmak üzere Zelve, Mustafapaşa ve Açıksaray örenyeri, Çavuşin, El Nazar, Karanlık, Gülşehir St. Jean Kilisesi, Nevşehir, Ürgüp ve Hacıbektaş Veli Müzesi, Hacıbektaş Atatürk Evi, Özkonak, Tatlarin, Kaymaklı ve Derinkuyu yer altı kentlerini Ocak  ayında 8.337’si  ücretli, 9.053’ü ücretsiz, 15. 218’si   Seyehat Acentalarıyla  11 bin 923’i de müze kartlı olmak üzere toplam  44.532 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

 

 

Kapadokya bölgesindeki en yüksek ziyaretçi sayısı Göreme Açık Hava Müzesi’nde gerçekleşti. Ocak ayında Göreme Açık Hava Müzesi’ni 22 bin 686 yerli ve yabancı turist gezdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kapadokya'ya, , Ziyaretçi, Sayısı, Çok, Düştü, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı