Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 10:15
 
KAPEM’de Osmanlıca ve İşaret Dili kursları açılacak
Nevşehir Belediyesi tarafından işitme engellilerle daha kolay ve rahat iletişim kurmak ve Osmanlıca öğrenmek isteyenler için yeni kurslar açılacak.
EĞİTİM Haberi
KAPEM’de Osmanlıca ve İşaret Dili kursları açılacak

 

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Kapadokya Eğitim Merkezi (KAPEM) tarafından, 22 Temmuz 2019 tarihinde İşaret Dili, 27 Temmuz 2019 tarihinde ise Osmanlıcada Türkçe Kelimelerin İmlası ve Osmanlı Türkçesinde Arapça-Farsça Kurallar kursları açılacak. Hafta içi ve hafta sonu düzenlenecek olan ücretsiz kurslara katılmak isteyenler kurs başlangıç tarihine kadar Kapalı Pazaryeri içerisinde bulunan KAPEM’e şahsen müracaat edebilecekleri gibi, 0384 2138693 nolu telefonu arayarak veya www.kapem.org internet adresini ziyaret ederek kayıtlarını yaptırabilecekler.

 

Kurulduğu günden bu yana açtığı kurslarla Nevşehir’de on binlerce kişiye farklı konularda eğitimler veren ve örgün eğitimde kentte öncülük eden KAPEM kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veriliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAPEM’de, Osmanlıca, ve, İşaret, Dili, kursları, açılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı