Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 11:26
 
Karaaslan, 'Yeni bir çağ açan Fethin Kahramanlarını şükranla yad ediyoruz'
İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Karaaslan, İstanbul’un Fethinin 567'inci yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
GÜNCEL Haberi
Karaaslan, 'Yeni bir çağ açan Fethin Kahramanlarını şükranla yad ediyoruz'

 

NEVŞEHİR(MHA) İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Karaaslan, İstanbul’un Fethinin 567'inci yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

 

Karaaslan mesajında, İstanbul’un fethi ile çağ kapatıp çağ açan o geçilmez surları göstermiş olduğu kararlılıkla geçmeyi başaran Fatih Sultan Mehmet'i her yönüyle çok iyi anlamamız ve onu yeni neslimize her açıdan en güzel şekilde anlatmamız gerektiğine vurgu yaptı.

 

Kadim şehir İstanbul'u 21 yaşında fethetme başarısı göstererek 1000 yıllık Bizans İmparatorluğuna son veren, bir çağı kapatıp bir çağı açan Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmed’i her yönüyle çok iyi anlamamız gerektiğine dikkat çeken İYİ Parti İl Başkanı Karaaslan, “Onun göstermiş olduğu azim, kararlılık, cesaret ve metanet duyguları gençlerimize yol göstermelidir. Komutanlığın yanında, devlet adamlığı, ilim ve bilime karşı duyduğu ilgi ve çağın ötesinde sahip olduğu vizyon kişiliği gençlerimize örnek olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Peygamber efendimizin müjdelediği komutan, gemileri karadan yürüten, asırlarca kırılmayan zincirleri parçalayan, çağ kapatıp, çağ açan Fatih Sultan Mehmet Han’ı ve muzaffer ordusunu rahmet ve minnetle anıyor, manevi huzurlarında saygıyla eğiliyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karaaslan,, 'Yeni, bir, çağ, açan, Fethin, Kahramanlarını, şükranla, yad, ediyoruz',
Yorumlar
Haber Yazılımı