Haber Detayı
16 Mayıs 2017 - Salı 15:23
 
Kardelen Eğitim Kurumları Geleceğin Liderlerini Mezun Etti
Nevşehir'in Lider Eğitim Kurumu Özel Kardelen Koleji 12.Sınıflar Mezuniyet Töreni Büyük Bir Coşku İle Yapıldı.
- Haberi
Kardelen Eğitim Kurumları Geleceğin Liderlerini Mezun Etti

Nevşehir'in Lider Eğitim Kurumu Özel Kardelen Koleji 12.Sınıflar Mezuniyet Töreni Büyük Bir Coşku İle Yapıldı.

 

12. sınıflar mezuniyet töreni, Uçhisar Kaya Otel de saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Kardelen Koleji Fen ve Anadolu lisesi 12.sınıflar mezuniyet törenine, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, Çat Belediye Başkanı Kamil Duru, Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, Kardelen Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Menekşe, Özel Kardelen Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Mürsel Mert ile öğretmen ve öğrenci velileri katıldı.

 

Düzenlenen mezuniyet töreninde okul birincileri altın takılarak ödüllendirildi. Ödüllerin verilmesinin ardından mezuniyet sevincini yaşayan öğrenciler bir yandan da 12 yılın ardından okuldan arkadaşlarından ayrılacakları için hüzünlü olduklarını belirttiler. Öğrencilerin mezuniyet sevincine ortak olan Kardelen Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Menekşe şu açıklamalarda bulundu: " Ben ülkemizin geleceği konusunda çok titizim birisiyim. Sizler, özveri ile yetiştirdiğiniz çocuklarınızı bizlere emanet ettiniz. Bizler de onları sizlere, ülkemize ve tüm insanlığa yararlı birer insan olarak yetiştirmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret gösterdik. Görüyorum ki emeklerimiz boşa gitmemiş. Onlarla ne kadar gurur duysanız azdır. Bu başarı sadece öğrencilerimizin değil aynı zamanda siz değerli öğretmen ve velilerimizin başarısıdır. Hepinizi can-ı gönülden kutluyorum.

 

Sevgili öğretmen arkadaşlarım, sevgi ile kucaklayıp, bilgi ile donattığınız bir nesli daha bugün uğurluyoruz. Onlar için duyduğunuz gururu en içten dileklerim ile paylaşıyor, onlara gösterdiğiniz ilgi ve sevgi için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Sevgili öğrenciler, sizler Kardelen Koleji mezunları olarak okulunuzu yükseköğretimde ve toplumda en iyi şekilde temsil etmek ve bundan sonra mezun olacak kardeşlerinize örnek birer “Kardelen Kolejli olmak” misyonunu en iyi şekilde aktaracağınıza eminim. Bizler, öğrenciliğiniz boyunca olduğu gibi, mezun olduktan sonra da her zaman yanınızda olacağız. Yolunuz açık olsun." dedi.

Öğrenciler Kardelen Eğitim Kurumları yönetim kurulu başkanı Yücel Menekşe'ye konuşmalarından dolayı teşekkür ettiler.

 

Kardelen Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Menekşe’nin konuşmasının ardından kürsüye gelen Özel Kardelen Fen ve Anadolu Lisesi Mürsel Mert ise görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “Sevgili Gençler, zaman su misali akıp geçiyor. Başlangıçlar güzel, bitişler zordur. Hayatın aşamalarından birini daha bitirdiniz. Hayatınızın bu aşamasında öğretmenleriniz olarak görevlerimiz dışında sizlerle birer anne gibi, baba gibi, abla gibi, abi gibi olmaya; kararlılıkla yürüyeceğiniz o uzun hayat yolunda işinize yarayacak, başarılı, becerikli, mutlu ve huzurlu olmanızı sağlayacak bilgiler, beceriler ve alışkanlıklar kazandırmaya çalıştık. Öğrencilere evlat şefkati ve hassasiyeti ile yaklaşan, onları eğiten ve öğreterek biçimlendiren öğretmen arkadaşlarıma huzurunuzda teşekkür ederim.

Ayrıca hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, karşılıksız seven, sizler için kendilerini bir an bile düşünmeden feda edebilecek olan ailelerinize de ayrıca teşekkür ederim.

Sevgili Gençler, herkesin bir hedefi olmalı. Hayatınızın sonunda nerede olacağınızı bilmek istiyorsanız, nereye gittiğinizi bilmek zorundasınız. Kendinize doğru hedefler belirleyin. Hedefe ulaşmada da aldığınız eğitim icra edin. Bu meşakkatli hayat yolunda her daim kararlılığınızı gösterin. Önünüze bir sürü engeller çıkacak, belki bocalayacaksınız ama asla yılmayacaksınız.

Hayat sizin hayatınız olduğuna göre geleceği düşünmek, tedbir almak ve sorunlara çözüm aramak da öncelikle sizlere düşüyor. Bu yol sizin kaderiniz ve hangi yolu tercih edeceğiniz, tercih edeceğiniz yolda nelerle karşılaşacağınız size bağlı. İşsiz şekilde sokaklarda dolaşmak da, bir yerde işçi olmak da; memur olmak da, mühendis olmak da, öğretmen olmak da; zengin olmak da, yoksul olmak da; mutlu yaşam sürmek de, mutsuz olmak da; iyi bir aile kurmak da, zirvede ya da çukurda olmak da, itibar görmek de, itilip kakılmak da, evet ya da hayır, bu yol ve o yol. Artık seçmek sizlere kalmış.

Sevgili Gençler helal dairesi geniştir, haramlara bulaşmayın. İmanınızı akılla bilimle, ilimle güçlendirin. Aklınızı kimseye kiraya vermeyin.

Sevgili mezunlarım, 4 yıllık lise eğitiminin ardından sizleri uğurluyoruz. Eminim buraya dönük çok farklı anılarla ayrılıyorsunuz. Karmakarışık duygular içerisinde bulunuyorsunuz. Her türlü haylazlıklarınız, çalışmamalarınız, çocuksu tavırlarınız, üzmelerinize hatta kızdırmalarınıza rağmen biz sizleri hep sevdik ve hep seveceğiz. Sizleri, mezun ettiğimiz Kardelen Koleji mezunları arasına yolluyoruz. Sizler de okulumuzu unutmayın olur mu?

Önünüzdeki zaman diliminde, Kardelen Kolejinden bilgili ve donanımlı bir şekilde mezun olduğunuzun ve birçok şeyi bildiğinizin farkına varacaksınız.

Hayatın bu yeni aşamasında okul yılları tatlı bir anı olarak kalırken meşakkatli hayat sınavında sizlere başarılar diliyorum. Yolunuz bahtınız açık olsun.”dedi.

 

Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Mürsel Mert’in konuşmalarının ardından öğrenciler kep atarak hatıra fotoğrafı çektirdiler. Fotoğraf çekiminin ardından öğrenciler Kaya Otel’in diskosuna geçerek doyasıya eğlendiler. Gecenin sonunda öğrenciler öğretmenlerine teşekkür ederek Kardelenli olmanın gurunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kardelen, Eğitim, Kurumları, Geleceğin, Liderlerini, Mezun, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı