Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 07:42
 
Kardelen Koleji 23 Nisan Şiir Yarışması Düzenliyor
Nevşehir’in Lider Eğitim Kurumu olan Kardelen Koleji, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle İlkokullar arası ‘Ulusal Egemenlik, Vatan ve Bayrak Sevgisi’ temalı şiir yarışması düzenliyor.
EĞİTİM Haberi
Kardelen Koleji 23 Nisan Şiir Yarışması Düzenliyor

 

Özel Kardelen Koleji’nde yine il geneli yarışmalara hazırlanıyor. Geçtiğimiz haftalarda halkın yoğun katılımı ile gerçekleşen “Şehitleri Anma Ödüllü Satranç Yarışması’ndan sonra şimdi de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde ilimiz geneli ilkokullar arası şiir yarışması düzenlenecektir.

 

Özel Kardelen Koleji Ortaokul Müdürü Faruk Çamcı, milletçe zor dönemlerden geçtiğimiz bu günlerde öğrencilerin milli bilincinin, vatan ve millet sevgisinin geliştirilmesi, amacıyla “ulusal egemenlik, vatan ve bayrak sevgisi” temalı şiir yarışması düzenleyeceklerine vurgu yaparak öğrenciler de farkındalık yaratmak, ulusal bilinci ve vatan sevgisini oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

 

Başvuruların 13 Nisan 2018 tarihine kadar Kardelen Eğitim Kurumlarına şahsen veya Milli Eğitim Müdürlüğüne resmi yazı ile yapılacağı belirtilirken Kardelen Koleji ilkokul Türkçe öğretmenlerinden oluşturulan jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda dereceye giren eserler ödüllendirilecektir. Son başvuru tarihi 13 Nisan 2018’dir. Ödül töreni ise 17 Nisan 2018 tarihinde saat 13.00’da Özel Kardelen Eğitim Kurumları Konferans Salonunda düzenlenecektir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kardelen, Koleji, 23, Nisan, Şiir, Yarışması, Düzenliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı