Haber Detayı
19 Şubat 2018 - Pazartesi 10:11
 
Kardelen Koleji Bursluluk Sınavına Yoğun İlgi
Nevşehir’in Lider Eğitim Kurumu Özel Kardelen Koleji haftasonu düzenlenen bursluluk sınavlarını şölen tadında gerçekleştirdi.
EĞİTİM Haberi
Kardelen Koleji Bursluluk Sınavına Yoğun İlgi

 

Özel Kardelen Koleji sınavlar için büyük bir titizlik ve düzen içerisinde çalıştı. Sınav bitimini bekleyen veliler için de hazırlanan okul yemekhanesi, spor salonu, konferans salonu ve eğlence merkezi ile velilerden tam not aldı.

 

2 bini aşkın öğrencinin katıldığı Kardelen Kolejinde burslu okuma fırsatı sunan sınavlar 5. ,6. ve 7. Sınıflar için Cumartesi günü iki farklı oturum ile gerçekleştirildi. 4. Sınıflar için ise Pazar günü yapılan bursluluk sınavına Nevşehir ve ilçelerinden yoğun katılım sağlandığı görüldü.

 

Özel Kardelen Koleji İlköğretim Müdürü Faruk Çamcı haftasonu gerçekleştirilen sınavlar hakkında ; “Sınavların cevap anahtarları tüm oturumların hemen ardından Kardelen Koleji internet sitesinden yayınlandı.” Diyerek sonuçların ise birkaç gün içerisinde sınava giren öğrenci velilerinin cep numaralarına mesaj yoluyla iletileceğinin müjdesini verdi.

 

Burs miktarları ile ilgili konuşan Kardelen Koleji İlköğretim Müdürü Çamcı, Geçen yıllarda olduğıu gibi bu yılda sınav sonuçları doğrultusunda yüzde 100, yüzde 75, yüzde 50 ve yüzde 25 olmak üzere her kademede çok sayıda öğrenciye burs imkanı sağlayacaklarını ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kardelen, Koleji, Bursluluk, Sınavına, Yoğun, İlgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı