Haber Detayı
10 Nisan 2018 - Salı 13:22
 
Kardelen Koleji Müzik Kulübü Öğrencilerinden Rehabilitasyon Merkezine Ziyaret
Nevşehir’in önde gelen Eğitim Kurumu olan Kardelen Koleji müzik kulübü öğrencileri, Umut Pınarı Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.
EĞİTİM Haberi
Kardelen Koleji Müzik Kulübü Öğrencilerinden Rehabilitasyon Merkezine Ziyaret

 

Kardelen Koleji İlkokul öğrencileri her zaman olduğu gibi duyarlı davranışta bulunarak, Umut Pınarı Rehabilitasyon Merkezindeki özel öğrenciler ile bir araya geldi. Kardelen Koleji Müzik Korosu Umut Pınarı Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerine muhteşem bir konser verdi. Hep birlikte şarkıların söylendiği, dansların edildiği ve engellerin aşıldığı etkinlikte çocuklar doyasıya eğlendi. Kardelen Koleji müzik öğretmeni Müjgan Özsoy tarafından yönetilen koro yaklaşık 2 saat sürdü. Rehabilitasyon merkezi öğrencileri ve Kardelen Koleji öğrencilerinin gerçekleşen etkinlikten nedenli mutlu oldukları ise yüzlerinden okunuyordu.

 

Kardelen Koleji Müdür İlkokul Müdür Yardımcısı Ekrem Kalay ise şunları söyledi; “Öğrencilerimiz birbirleriyle kaynaşarak güzel vakit geçirdiler. Biliyorsunuz birçoğumuz Özel Eğitim ve rehabilitasyon deyince görmeyen, duymayan ya da yürüyemeyen tam engelli öğrencilere hizmet veren merkezler olarak düşünmektedir. İnsanın hayatı birçok zorluklardan ve basamaklarda oluşmaktadır. Dil, zihinsel, fiziksel, sosyal ve duygusal gibi gelişim alanları birbirini etkiler. Bu gelişim alanlarında herhangi birinde aksaklık kişinin özel eğitime ihtiyacı olur. Bu merkezler de tam olarak bunu hayata geçirebilmek için hizmet veriyorlar. Kardelen Koleji olarak öğrencilerimize her zaman farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kardelen, Koleji, Müzik, Kulübü, Öğrencilerinden, Rehabilitasyon, Merkezine, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı