Haber Detayı
13 Eylül 2018 - Perşembe 11:41
 
Kardelen Koleji'nde Uyum Süreci Renkli Görüntüler ile Başladı
Nevşehir Özel Kardelen Koleji tarafından ilkokul 1.sınıflara yönelik uyum süreci okula yeni başlayan öğrencilerin çeşitli oyunlar oynatılarak okula alıştırılması sağlanıyor.
EĞİTİM Haberi
Kardelen Koleji'nde Uyum Süreci Renkli Görüntüler ile Başladı

 

17 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan 2018-2019 eğitim öğretim yılına uyum süreci nedeniyle bir hafta önce başlatılan ilkokul 1.sınıf öğrencilerine Özel Kardelen Koleji tarafından farklı bir uygulama yapılarak öğrencilerin okula alışması sağlanıyor. Uygulama kapsamında okul içerisinde bulunan eğlence merkezine götürülen minik öğrenciler trambolin, duvara tırmanma, mini tiyatro ve oyun parklarında çeşitli oyunlar oynatılarak okula alıştırılıyor. Okulda hem yeni arkadaşlıklar hem de oyunlar oynadıkları için çok mutlu olduklarını ifade eden minik öğrencilerin mutlulukları ise gözlerinden okunuyor.

 

Kardelen Koleji İlköğretim Müdürü Faruk Çamcı açıklamasında, öğrencilerimiz öğretim yılı içinde hazırladığımız oyun eğlence merkezleri ve oyun oynama alanlarında oyunlaştırarak uyum sürecini öğrencilerimizin yaz atmosferinden okul dünyasına taşınmasına destek vermek amacıyla farklı bir program izliyoruz dedi. Çamcı, “ Öğrenciler 3 aylık bir boşluktan sonra özellikle 1.sınıflar okul öncesinden sonra müfredatlı bir döneme ilkokula başlamalarını oyunlaştırarak ve empati kurarak başlamaları bizler için çok önemlidir. Biz bu uyum sürecini de oyun alanlarında sağlıyoruz. Öğrenci velilerimizde bu uygulamamızda son derece memnunlar” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kardelen, Koleji'nde, Uyum, Süreci, Renkli, Görüntüler, ile, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı