Haber Detayı
12 Nisan 2018 - Perşembe 18:38
 
Kardelen Kolejinde ‘Ağaç Yaşken Eğilmesin’ Semineri Düzenlendi
Nevşehir’in Lider Eğitim Kurumu olan Özel Kardelen Koleji’nde öğrencilere ve velilere yönelik ‘ağaç yaşken eğilmesin’ eğitim semineri düzenlendi.
EĞİTİM Haberi
Kardelen Kolejinde ‘Ağaç Yaşken Eğilmesin’ Semineri Düzenlendi

 

Okul çağındaki çocuklarda nedeni belli olamadan omurga eğriliği olabiliyor bu omurga eğriliği çocuklarda var mı, bunu aileler ve öğretmenler nasıl fark edebilir ve bunun için ne yapmaları gerekiyor gibi konularda Kardelen Koleji Konferans Salonunda Fzt. Cemre Feralan Efeoğlu, Fzt. Dilek Özülkü ve Uzm. Fzt. Serkan Uzlaşır’dan bilgi alındı.

 

Kardelen Koleji Konferans Salonunda gerçekleştirilen eğitim seminerinde ‘Çocuğunuzun duruşunda bir gariplik fark ediyor musunuz? Çocuğunuzun bir omuzu diğerinden düşük mü? ‘ başlıkları altında skolyoz (omurga eğriliği) konuları işlendi.

 

Okul çağındaki çocuklarda daha çok görüldüğüne ergenlik döneminde başladığında daha da yavaş ilerlediğine ama kemikleşme yaşı yani iskelet gelişimi tamamlanana kadar omurga eğriliğinin boy uzarken arttığına da vurgu yapıldı. Skolyoz(omurga eğriliği) önlemeye yönelik ve eğrilik arttığında ya da belli bir derecenin üzerine çıktığında ameliyat olmaları gerektiğine değinen konuşmacılar, bunu önlemeye yönelik nasıl bir tür yol izlenmeli nasıl hangi sporları yapabilirler. Velilerin çocuklarının skolyoz olup olmadığını nasıl anlayabilecekleri hakkında bilgi verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kardelen, Kolejinde, ‘Ağaç, Yaşken, Eğilmesin’, Semineri, Düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı