Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 15:30
 
Kardelen Kolejinde online yazar günleri
Kardelen Koleji canlı yayın (Microsoft Teams) derslerinin yanında öğrencilerin kültürel alanlarda gelişmesine katkı sağlamaya devam ediyor.
EĞİTİM Haberi
Kardelen Kolejinde online yazar günleri

 

Kardelen Koleji canlı yayın (Microsoft Teams) derslerinin yanında öğrencilerin kültürel alanlarda gelişmesine katkı sağlamaya devam ediyor.

 

Öğrencilerinin evde kaldığı bu süre içerisinde onları mutlu edecek aktiviteler düzenliyor. Türkçe öğretmeni Yeliz Özer’in başlattığı “Biz Okuduk Sıra Sizde” kitap bağışı projesinin bir etkinliği olan “Kardelenliler Yazarlar ile Buluşuyor” etkinliğine online devam ediyor. Kardelen Koleji’nde 15 yıldır uygulanan “okuma saati” uygulamasında Türkçe öğretmenlerinin her kademe için belirlediği kitapların yazarlarını okullarına getirterek öğrencilerini  yazarlar ile buluşturuyorlar. Okulların tatil olması ile canlı yayın derslere devam eden Kardelen Koleji şimdi de canlı yayında yazarlarla online söyleşi yaptırıyor.
5. sınıflara: Mustafa Orakçı (15/05/2020)
6.sınıflara: Serhan Büyükkeçeci (13/05/2020)
7.sınıflara: Metin Özdamarlar (07/05/2020)
 İlk buluşma7. Sınıflar için Metin Özdamarlar ile başladı. Yazar tarihi bilgilerin yanı sıra öğrencilerin okuduğu “Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy” kitap ile ilgili bilgi verdi. Ayrıca Mehmet akif Ersoy ve tarih ile ilgili öğrencilere bilgi aktarımında bulundu. 6. Sınıflara Serhan Büyükkeçeci hem kitapları ile ilgili bilgi verdi hem de eğlenceli matematik oyunları, zeka oyunları oynattı. Öğrenciler ile karşılıklı matematik oyunlar oynarken büyük bir ilgi gördü. Matematik dersinden korkmadan nasıl eğlenilerek soru çözüleceğini belirtti. 5. Sınıflarda Mustafa Orakçı “Levent Serisi” kitaplarını anlatırken okumanın ve yazmanın önemine vurgu yaptı. Özellikle okumanın insan yaşamındaki önemini örneklerle pekiştirdi.Öğrenciler okudukları kitapların yazarları ile buluşmaktan, onlara merak ettikleri soruları sormaktan, onlarla sohbet edip oyun oynamaktan büyük bir keyif aldılar.


Kardelen Koleji İlköğretim Müdürü Faruk Çamcı: “Öğrencilerimize okuma alışkanlığını kazandıran ve bu etkinlikleri düzenleyen okulumuz Türkçe öğretmenleri Yeliz Özer ve Ahmet Gültekin’e ayrıca yazarlar ile iletişime geçmemizi sağlayan ve okulumuz velilerinden Yunus Emre Kitapevi sahibi Rıdvan Yanık’a ve Timaş Yayıncılığa teşekkür ederim. Kardelen Koleji olarak öğrencilerimizin derslerdeki başarılarının yanı sıra çeşitli kültürel alanlarda da ki bunların en başında okumak gelir öğrencilerimizi geliştirmeyi amaç edindik.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kardelen, Kolejinde, online, yazar, günleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı