Haber Detayı
10 Ekim 2018 - Çarşamba 16:50
 
Kardelenli Öğrenciler Güneşi Gözlemledi
Nevşehir’in Lider Eğitim Kurumu Özel Kardelen Koleji İlköğretim öğrencileri, Dünya Uzay Haftası Etkinlikleri çerçevesinde güneşi gözlemledi.
EĞİTİM Haberi
Kardelenli Öğrenciler Güneşi Gözlemledi

 

Erciyes Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim Küçük ve Yüksek Lisans Öğrencisi, Kardelen Koleji İlköğretim Öğrencilerini uzay ve güneş sistemi hakkında bilgilendirdi. Konferans Salonunda başlayan etkinlik, Kardelen Koleji Bahçesinde hazırlanan teleskop ile güneşi gözleyerek devam etti.

 

Kardelen Koleji Fen Bilimleri Zümresi tarafından düzenlenen etkinlik ile öğrencilere uzay konusunda bir bilinç oluşturmaya çalışıldı. Uzayın keşfi, insanlığın uzaydan yararlanması, gezegen ve güneş sistemi ile ilgili bilgi edinilmesi amacıyla düzenlenen konferans ile uzay biliminin gelişmesi ve öğrencilerin uzay çalışmalarına olan ilgisinin arttırılması amaçlandı.

 

Kardelen Koleji Konferans Salonunda, Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Küçük’ün konferansının ardından Kardelen Koleji İlköğretim Müdürü Faruk Çamcı hediyesini takdim etti. Kardelen Koleji öğrencileri de soruları ile konferansa katkıda bulundular.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kardelenli, Öğrenciler, Güneşi, Gözlemledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı