Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 12:23
 
Kaya, ‘Mevlid kandili tüm insanlığa rahmet ve huzur getirsin’
MHP İl Başkanı İlhan Kaya, Mevlid Kandili mesajında Kandilin tüm insanlığa rahmet ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.
SİYASET Haberi
Kaya, ‘Mevlid kandili tüm insanlığa rahmet ve huzur getirsin’

 

NEVŞEHİR(MHA) MHP İl Başkanı İlhan Kaya, Mevlid Kandili mesajında Kandilin tüm insanlığa rahmet ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

 

Kaya, “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V)'in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’ni, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğuna erişmiş bulunmaktayız. Hz. Peygamberimiz(S.A.V) bütün insanlık için bir yol gösterici, ilahi bir nur, sönmeyen bir kandildir. Onun doğumu insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden biridir. Çünkü Yüce Allah onu bütün âlemlere rahmet olarak göndermiştir. İslam dini bir ahlak dini olarak insanlığı kurtuluşa ve hidayete davet etmektedir. İslam dini ile âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz. Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlid kandilinin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini Yüce Mevla'dan niyaz eder, bütün İslam âleminin ve değerli hemşehrilerimin Mevlid Kandilini tebrik eder; birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ederim” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaya,, ‘Mevlid, kandili, tüm, insanlığa, rahmet, ve, huzur, getirsin’,
Yorumlar
Haber Yazılımı