Haber Detayı
28 Şubat 2020 - Cuma 14:12
 
Kaymaklı Belediyesi tarım çalıştayı düzenledi
Kaymaklı Belediyesi Yerel Gündem 21 Kent Konseyi alt çalışma grubu Tarım ve Hayvancılık Komisyonu tarafından Çiftçilerin Sorunlarının ve İsteklerinin Araştırılması, Raporlaştırılması ve Yetkili Kurumlara Sunulması konulu çalıştay düzenlendi. Kaymaklı Belediye Başkanı Harun Çekiç’in ev sahipliğinde gerçekleşen çalıştaya Ziraat Odası Başkanı Mahmut Çalışkaner, Kaymaklı Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Ertan Kırım ve çok sayıda çiftçi katıldı.
BELEDİYELER Haberi
Kaymaklı Belediyesi tarım çalıştayı düzenledi

NEVŞEHİR(MHA) Kaymaklı Belediyesi Yerel Gündem 21 Kent Konseyi alt çalışma grubu Tarım ve Hayvancılık Komisyonu tarafından Çiftçilerin Sorunlarının ve İsteklerinin Araştırılması, Raporlaştırılması ve Yetkili Kurumlara Sunulması konulu çalıştay düzenlendi. Kaymaklı Belediye Başkanı Harun Çekiç’in ev sahipliğinde gerçekleşen çalıştaya Ziraat Odası Başkanı Mahmut Çalışkaner, Kaymaklı Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Ertan Kırım ve çok sayıda çiftçi katıldı.

 

Çalıştayın amacının sorunları yazılı belgeler haline getirerek çözüm önerileri ile Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve ilgili tüm kuruluşlara sunmak olduğunu belirten Başkan Çekiç, hem çiftçilerimiz arasında hem de kamuyla aralarında bir iletişim köprüsü kurmak istediklerini dile getirdi. Çalıştay sonrasında hazırlanacak dosyayı bir heyetin Ankara’ya taşıyacağına dikkat çeken Başkan Çekiç, bir manifestoyu da yerel ve ulusal basınla paylaşacaklarını ifade etti.

 

Çalıştayın sonuç ve rapor dosyaları yakın zamanda kamuoyu ile paylaşılacağı açıklandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaymaklı, Belediyesi, tarım, çalıştayı, düzenledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı